ORHAN AYDIN

ANADOLU ASLANLARI İŞ ADAMLARI DERNEĞİ GENEL BAŞKANI

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON)’un Değerli Üyeleri ve Çok Kıymetli Dostlarımız;

Ülke demokrasi tarihimizin sekteye uğratıldığı zorlu bir dönemde vatan ve millet sevdalısı iş adamlarının bir araya gelerek asil bir duruşla kurmuş olduğu ASKON, bugün kuruluş ilkelerinden hareketle tüm Türkiye’yi kapsayan bir yapıya ulaşmış, Dünya’nın çeşitli noktalarında ülkemizi temsil edebilen devasa bir Sivil Toplum Örgütü durumuna gelmiştir.
Derneğimiz bu yolda, tüccar sanayici ve işadamlarının toplumumuzun ekonomik ve sosyal gelişmesinde öncü ve sürükleyici bir kesim olduğu inancı ile hareket etmiş, demokrasi ve evrensel insan hakları ilkelerinin, düşünce, inanç ve teşebbüs hürriyetlerinin tam olarak ortaya çıktığı bir toplumsal yapının gelişmesine ve toplumsal yapının güçlendirilmesine katkıda bulunarak gelişimine devam etmiştir.

Bugün gelinen noktada günümüz koşullarıyla rekabet edebilen, yarınları öngörebilen ve bu perspektifte projelerini hayata geçirebilen dinamik bir yapıya kavuşturmuştur.
(ASKON), bugün yurt içi ve yurt dışı yaygın şube ağları ile 8.000‘in üzerinde iş insanı, 20.000 üye işletmesi ile 1.000.000 kişiye istihdam sağlayan; Üyeleri vasıtasıyla da 10 Milyar doların üzerinde ihracat yapan büyük bir aile konuma gelmiştir.
Hedefimiz her daim katma değeri yüksek teknolojik ürünler ile ülke ekonomimizin ve insanlığın daha müreffeh bir seviyeye ulaşmasını sağlayacak yatırımlarda bulunmak ve bu bağlamda öncü girişimcilerden olmaktır.
Kuruluş ilkelerimizden hareketle temel değerlerimize sadık kalmak suretiyle, stratejilerimizi, faaliyet alanlarımızı ve organizasyonumuzu sürekli olarak yenileyerek geliştirmektir.
Biz biliyoruz ki, üstün iş ahlakı ve dürüst çalışma ilkeleri güvenilir olmanın temel kaideleridir. Milli Kalkınmanın Güçlü Adı ASKON dün olduğu gibi yarın da aynı ilkelerle hedeflerine siz değerli üyeleri ve dostları ile koşar adımlarla yürümeye devam edecektir.
Bu koşuda her daim sizleri yanımızda görmek bizlere güç ve kuvvet verecektir. Bu vesile ile ASKON’umuzun bugünlere gelmesinde emeği geçen kıymetli isimlere teşekkürlerimi sunuyor, dinamizmimizi arttırarak gücümüze güç katan dostlarımıza sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.

Orhan AYDIN
Genel Başkan