Haberler Sürdürülebilirlik Kavramının İş Dünyasına Sunduğu Kazanç ve Fırsatlar

ASKON’un üyelerine yönelik olarak düzenlediği ASKON toplantısında “Sürdürülebilirlik Kavramının İş Dünyasına Sunduğu Kazanç ve Fırsatlar” konusu ele alındı.

Program’a konuşmacı olarak Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dursun Ali YAZ ile Gazeteci-Yazar Fatih ÇİL katıldı. Program yapılan kahvaltı sonrası ASKON Genel Başkan Yardımcısı Sn. Sıtkı ABDULLAHOĞLU’nun açılış konuşması ile başladı. Daha sonra Sürdürülebilirlik Terimini tanımlayan Gazeteci-Yazar Fatih ÇİL’in konuşmasıyla toplantıya devam edildi.

ÇİL, konuşmasında sürdürülebilirlik kalkınma projesinin önemine vurgu yaparken, detayları hakkında bilgiler verdi. Sürdürülebilirlik Kalkınmada esas olan “bugünün ihtiyaçlarını geleceğin kaynaklarını tüketmeden kullanmak” olduğunu belirten ÇİL, sürdürülebilirliği göz ardı etmemizin medeniyetimizi yok edebileceğini dile getirdi. Sürdürülebilirliğin etkin olarak yaşamımızın her alanında her işimizde uygulamamız gerektiğini belirtti.

İş adamlarına seslenen ÇİL, sürdürülebilirlik kalkınma düzleminde olmayan firmaların uzun vadede yok olup gideceklerinin ve kendilerini sürdürülebilirlik açısından yenilemeleri gerektiğinin altını çizerek konuşmasını sonlandırdı.

Sonrasında Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dursun Ali YAZ sürdürülebilirliği “bugünün zorunlu ihtiyaçlarını geleceğin nimetlerini tüketmeden kullanmak” olarak belirtti.

Dursun Ali YAZ, konuşmasına şirketlerin fonlarını sermaye piyasalarının yapması gerektiğine, sermaye piyasaları tarafından yapıldığında paydaşların çoğaldığına ve bu da toplum üzerinde olumlu yönde etki yaptığını belirtti.

Geçmişten günümüze sürdürülebilirliğin önemine ve aşamalarına değinen Dursun Ali YAZ, sürdürülebilirliğin faydaları üzerine örnekler vererek konuşmasını sonlandırdı.

Toplantının ardından katılımcıların sorularını cevaplayan Dursun Ali YAZ ile Fatih ÇİL’e, GENEL BAŞKAN Mustafa KOCA tarafından günün anısına “Elif” kitabı takdim edildi.

HaberlerASKON GAZİANTEP ŞUBESİ MUHTEŞEM BİR TÖRENLE AÇILDIASKON YABANCI İŞADAMLARI İLE İFTAR SOFRASINDA BULUŞTUGENEL BAŞKAN CESUR BAŞBAKAN YILDIRIM İLE GÖRÜŞTÜİSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN, ASKON GENEL MERKEZİNİ ZİYARET ETTİKUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİRŞEHİR HASTANELERİ ASKON’DA MASAYA YATIRILDIASKON ORDU ŞUBESİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİÜYEMİZ SARIKOÇ HOLDİNG’İN MERKEZ BİNASI AÇILIŞI YAPILDIASKON’DA ÜYE TANIŞMA TOPLANTILARI DEVAM EDİYORAVRUPANIN EN BÜYÜK E-İHRACAT KONFERANSI GERÇEKLEŞTİTümünü Göster