Haberler Sürdürülebilirlik Kavramının İş Dünyasına Sunduğu Kazanç ve Fırsatlar

ASKON’un üyelerine yönelik olarak düzenlediği ASKON toplantısında “Sürdürülebilirlik Kavramının İş Dünyasına Sunduğu Kazanç ve Fırsatlar” konusu ele alındı.

Program’a konuşmacı olarak Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dursun Ali YAZ ile Gazeteci-Yazar Fatih ÇİL katıldı. Program yapılan kahvaltı sonrası ASKON Genel Başkan Yardımcısı Sn. Sıtkı ABDULLAHOĞLU’nun açılış konuşması ile başladı. Daha sonra Sürdürülebilirlik Terimini tanımlayan Gazeteci-Yazar Fatih ÇİL’in konuşmasıyla toplantıya devam edildi.

ÇİL, konuşmasında sürdürülebilirlik kalkınma projesinin önemine vurgu yaparken, detayları hakkında bilgiler verdi. Sürdürülebilirlik Kalkınmada esas olan “bugünün ihtiyaçlarını geleceğin kaynaklarını tüketmeden kullanmak” olduğunu belirten ÇİL, sürdürülebilirliği göz ardı etmemizin medeniyetimizi yok edebileceğini dile getirdi. Sürdürülebilirliğin etkin olarak yaşamımızın her alanında her işimizde uygulamamız gerektiğini belirtti.

İş adamlarına seslenen ÇİL, sürdürülebilirlik kalkınma düzleminde olmayan firmaların uzun vadede yok olup gideceklerinin ve kendilerini sürdürülebilirlik açısından yenilemeleri gerektiğinin altını çizerek konuşmasını sonlandırdı.

Sonrasında Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dursun Ali YAZ sürdürülebilirliği “bugünün zorunlu ihtiyaçlarını geleceğin nimetlerini tüketmeden kullanmak” olarak belirtti.

Dursun Ali YAZ, konuşmasına şirketlerin fonlarını sermaye piyasalarının yapması gerektiğine, sermaye piyasaları tarafından yapıldığında paydaşların çoğaldığına ve bu da toplum üzerinde olumlu yönde etki yaptığını belirtti.

Geçmişten günümüze sürdürülebilirliğin önemine ve aşamalarına değinen Dursun Ali YAZ, sürdürülebilirliğin faydaları üzerine örnekler vererek konuşmasını sonlandırdı.

Toplantının ardından katılımcıların sorularını cevaplayan Dursun Ali YAZ ile Fatih ÇİL’e, GENEL BAŞKAN Mustafa KOCA tarafından günün anısına “Elif” kitabı takdim edildi.

HaberlerBAŞKANIMIZ DARÜLACEZE MÜESSESİ’Nİ ZİYARET ETTİASKON YENİ YATIRIMLAR VE İŞ GELİŞTİRME KOMİSYON’U, ASELSAN MACUNKÖY TESİSLERİNİ YERİNDE İNCELEDİKuveyt İstanbul Başkonsolosluğu ZiyaretiASKON YERLİ VE MİLLİ EKONOMİ ZİRVESİ’Nİ KAYSERİ’DE GERÇEKLEŞTİRDİGENEL BAŞKANIMIZ İTHİB BAŞKANI GÜLLE’Yİ AĞIRLADIBAŞKAN CESUR AKİT MEDYA GRUBU İCRA KURULU BAŞKANI KARAHASANOĞLU’NU ZİYARET ETTİBAŞKAN CESUR, T.C. ADALET BAKANI SAYIN GÜL’Ü AĞIRLADIYÜZYILLIK HÜZNÜMÜZ KUDÜS ADLI PROGRAM ASKON’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİGENEL BAŞKANIMIZ, BELEDİYE BAŞKANLARIMIZI AĞIRLADISLOVENYA HÜKÜMETİ FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU ZİYARETİTümünü Göster