Haberler Sürdürülebilirlik Kavramının İş Dünyasına Sunduğu Kazanç ve Fırsatlar

ASKON’un üyelerine yönelik olarak düzenlediği ASKON toplantısında “Sürdürülebilirlik Kavramının İş Dünyasına Sunduğu Kazanç ve Fırsatlar” konusu ele alındı.

Program’a konuşmacı olarak Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dursun Ali YAZ ile Gazeteci-Yazar Fatih ÇİL katıldı. Program yapılan kahvaltı sonrası ASKON Genel Başkan Yardımcısı Sn. Sıtkı ABDULLAHOĞLU’nun açılış konuşması ile başladı. Daha sonra Sürdürülebilirlik Terimini tanımlayan Gazeteci-Yazar Fatih ÇİL’in konuşmasıyla toplantıya devam edildi.

ÇİL, konuşmasında sürdürülebilirlik kalkınma projesinin önemine vurgu yaparken, detayları hakkında bilgiler verdi. Sürdürülebilirlik Kalkınmada esas olan “bugünün ihtiyaçlarını geleceğin kaynaklarını tüketmeden kullanmak” olduğunu belirten ÇİL, sürdürülebilirliği göz ardı etmemizin medeniyetimizi yok edebileceğini dile getirdi. Sürdürülebilirliğin etkin olarak yaşamımızın her alanında her işimizde uygulamamız gerektiğini belirtti.

İş adamlarına seslenen ÇİL, sürdürülebilirlik kalkınma düzleminde olmayan firmaların uzun vadede yok olup gideceklerinin ve kendilerini sürdürülebilirlik açısından yenilemeleri gerektiğinin altını çizerek konuşmasını sonlandırdı.

Sonrasında Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dursun Ali YAZ sürdürülebilirliği “bugünün zorunlu ihtiyaçlarını geleceğin nimetlerini tüketmeden kullanmak” olarak belirtti.

Dursun Ali YAZ, konuşmasına şirketlerin fonlarını sermaye piyasalarının yapması gerektiğine, sermaye piyasaları tarafından yapıldığında paydaşların çoğaldığına ve bu da toplum üzerinde olumlu yönde etki yaptığını belirtti.

Geçmişten günümüze sürdürülebilirliğin önemine ve aşamalarına değinen Dursun Ali YAZ, sürdürülebilirliğin faydaları üzerine örnekler vererek konuşmasını sonlandırdı.

Toplantının ardından katılımcıların sorularını cevaplayan Dursun Ali YAZ ile Fatih ÇİL’e, GENEL BAŞKAN Mustafa KOCA tarafından günün anısına “Elif” kitabı takdim edildi.

HaberlerGENEL BAŞKANIMIZ 5. İİT HELAL FUARI VE DÜNYA HELAL ZİRVESİ’NE KATILDIGENEL BAŞKANIMIZ BEŞTEPE’DE DÜZENLENEN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIGENEL BAŞKANIMIZ CESUR IBCE BAŞKANI SHRİVANİ’Yİ AĞIRLADIASKON HEYETİ İSTANBUL VALİSİ VASiP ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİBAŞKAN CESUR GİRİŞİMCİ İŞADAMLARI VAKFI HEYETİ’Nİ AĞIRLADIGENEL BAŞKANIMIZ DÜNYA EHL-İ BEYT VAKFI BAŞKANI ALTUN’U AĞIRLADIAMASYA RUMELİ, BALKAN TÜRKLERİ DERNEĞİ’Nİ GENEL MERKEZİMİZDE AĞIRLADIGENEL BAŞKANIMIZ HASAN ALİ CESUR, BAŞKAN KARAMAN’I AĞIRLADIBAŞKAN CESUR’DAN SAYIN DEMİRÖZ’E ZİYARETİSTANBUL VALİLİĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN RESEPSİYONA KATILDIKTümünü Göster