Haberler ŞEHİR HASTANELERİ ASKON’DA MASAYA YATIRILDI

ŞEHİR HASTANELERİ ASKON’DA MASAYA YATIRILDI

 

Sağlıkta dönüşüm programının yeni bir safhası olarak gösterilen şehir hastaneleri Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken’in konuşmacı olarak yer aldığı bir panel ile ele alındı.

ASKON Genel Merkezi’nde düzenlenen ve Moderatörlüğünü ASKON Sağlık Sektör Kurulu Başkanı Tekin Yılmaz’ın yaptığı panele Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken’in yansıra ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, ASKON YK Üyeleri ve ASKON Üyeleri da hazır bulundular.

Panelde katılımcılara şehir hastanelerine ilişkin bir sunum yapan Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, şehir hastaneleri hakkında da bilgiler aktardı. Şehir hastanelerinde alanların tek odalı veya çift odalı yataklara göre ayarlandığını belirten Öğütken, odaların kendi tuvaleti ve banyosu içinde 35 metrekare büyüklüğünde son derece lüks bir şekilde hazırlandığını söyledi. Öğütken ayrıca lüks ve konforlu hastaneler sayesinde sağlık turizminin de geliştiğine vurgu yaparak 2002 yılından bu yana çok büyük atılımlar yapıldığını şu an 3 milyar dolarlık sağlık turizmini 20 milyar dolara çıkartmayı hedeflediklerini söyledi.

 

Panelde ayrıca katılımcılardan gelen sorular da cevaplanarak sağlık sektörüne ilişkin sorunlar da ele alındı.

Panel sonrası ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken’e günün anısına Elif yazılı tablo takdim etti.

 

HaberlerKUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİRŞEHİR HASTANELERİ ASKON’DA MASAYA YATIRILDIASKON ORDU ŞUBESİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİÜYEMİZ SARIKOÇ HOLDİNG’İN MERKEZ BİNASI AÇILIŞI YAPILDIASKON’DA ÜYE TANIŞMA TOPLANTILARI DEVAM EDİYORAVRUPANIN EN BÜYÜK E-İHRACAT KONFERANSI GERÇEKLEŞTİASKON, 23 NİSAN’DA BAŞKANLIK KOLTUĞUNU ÇOCUKLARA DEVRETTİSGK VE İSTİHDAM TEŞVİKLERİ ASKON’DA ELE ALINDI“Elini taşın altına koyan iş dünyamızın temsilcileriyle omuz omuza ülkemizi hedeflerine ulaştırana kadar durmayacağız”ARABULUCULUK SİSTEMİ ASKON’DA MASAYA YATIRILDI Tümünü Göster