Haberler RUSYA TULA BÖLGESİ YETKİLİLERİ ASKON’A YATIRIM DAVETİ YAPTI

RUSYA TULA BÖLGESİ ÜST DÜZEY YETKİLİLERİ ASKON’A YATIRIM DAVETİ YAPTI

                   

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Dış ilişkiler Komisyonu başkanlığındaki heyet, Türkiye ile işbirliği fırsatlarını araştırmak üzere Türkiye’de temaslarda bulunan Rusya Tula Bölgesi üst düzey yetkilileri ve iş insanlarının katılımıyla toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda, Rusya ile Türkiye arasındaki ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkilerin karşılıklı olarak geliştirilmesi konusunda iş dünyasının hangi alanlarda işbirliği yapabileceği değerlendirildi.

Tula Bölgesi Vali Yardımcısı Fedorischev  Vyacheslav, Tula Bölgesi Ekonomi Bakanı Lavruhin Grigoriy ve Tula Bölgesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Ekaterina Ermolaeva ve birçok üst düzey yetkilinin katılımıyla gerçekleştirilen sunumlarda; Tula’nın sanayi açıdan Rusya’nın en gelişmiş bölgelerinden biri olduğuna işaret ederek, ASKON üyelerini bölgenin yatırım potansiyeli ile tanışmaya davet edildi.

Tula Bölgesi Vali Yardımcısı Fedorischev  Vyacheslav; Türkiye’den yatırım yapmayı düşünen firmalara Tula bölgesi olarak her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını belirterek, Tula bölgesinin Doing Business verilerine göre Rusya’da 4’üncü yatırım bölgesi olduğunu dile getirdi.

Rus işadamları ile ASKON üyelerinin ticari işbirliklerinin arttırılması amacıyla iki ülke iş adamları arasında düzenlenecek olan Türkiye-Rusya B2B MatchMaking etkinliklerinin detayları görüşüldü.

HaberlerGENEL BAŞKANIMIZ SULUOVA BELEDİYE BAŞKANI ÜÇOK’U AĞIRLADICESUR: KUDÜSLÜ MÜSLÜMANLAR İÇİN ACİL 10 BİN KONUT GEREKİYORASKON HEYETİ İBB BAŞKANI UYSAL’I ZİYARET ETTİBAŞKAN CESUR EYÜPSULTAN BELEDİYE BAŞKANI AYDIN’I AĞIRLADIASKON’DAN FİLİSTİN ÇIKARMASIASKON BAŞKANI CESUR: "28 ŞUBAT’TA BU MİLLET SOYULMUŞTUR"BAŞKAN CESUR, TÜMSİAD BAŞKANI DOĞAN’I AĞIRLADIASKON, ÜYE BULUŞMALARI DEVAM EDİYORBAŞKANIMIZ DARÜLACEZE MÜESSESİ’Nİ ZİYARET ETTİASKON YENİ YATIRIMLAR VE İŞ GELİŞTİRME KOMİSYON’U, ASELSAN MACUNKÖY TESİSLERİNİ YERİNDE İNCELEDİTümünü Göster