Haberler RUSYA TULA BÖLGESİ YETKİLİLERİ ASKON’A YATIRIM DAVETİ YAPTI

RUSYA TULA BÖLGESİ ÜST DÜZEY YETKİLİLERİ ASKON’A YATIRIM DAVETİ YAPTI

                   

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Dış ilişkiler Komisyonu başkanlığındaki heyet, Türkiye ile işbirliği fırsatlarını araştırmak üzere Türkiye’de temaslarda bulunan Rusya Tula Bölgesi üst düzey yetkilileri ve iş insanlarının katılımıyla toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda, Rusya ile Türkiye arasındaki ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkilerin karşılıklı olarak geliştirilmesi konusunda iş dünyasının hangi alanlarda işbirliği yapabileceği değerlendirildi.

Tula Bölgesi Vali Yardımcısı Fedorischev  Vyacheslav, Tula Bölgesi Ekonomi Bakanı Lavruhin Grigoriy ve Tula Bölgesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Ekaterina Ermolaeva ve birçok üst düzey yetkilinin katılımıyla gerçekleştirilen sunumlarda; Tula’nın sanayi açıdan Rusya’nın en gelişmiş bölgelerinden biri olduğuna işaret ederek, ASKON üyelerini bölgenin yatırım potansiyeli ile tanışmaya davet edildi.

Tula Bölgesi Vali Yardımcısı Fedorischev  Vyacheslav; Türkiye’den yatırım yapmayı düşünen firmalara Tula bölgesi olarak her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını belirterek, Tula bölgesinin Doing Business verilerine göre Rusya’da 4’üncü yatırım bölgesi olduğunu dile getirdi.

Rus işadamları ile ASKON üyelerinin ticari işbirliklerinin arttırılması amacıyla iki ülke iş adamları arasında düzenlenecek olan Türkiye-Rusya B2B MatchMaking etkinliklerinin detayları görüşüldü.

HaberlerASKON HEYETİ MALİYE BAKANIMIZ SAYIN AĞBAL İLE GÖRÜŞTÜASKON HEYETİ T.C EKONOMİ BAKANIMIZ SAYIN ZEYBEKCİ İLE GÖRÜŞTÜASKON HEYETİ T.C EKONOMİ BAKANIMIZ SAYIN ZEYBEKCİ İLE GÖRÜŞTÜASKON HEYETİ ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANIMIZ SAYIN EROĞLU İLE GÖRÜŞTÜGENEL BAŞKANIMIZ HASAN ALİ CESUR, TOPLUMSAL FARKINDALIK SEFERBERLİĞİ AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI''Türkiye Değerli Bir İş insanını Kaybetmiştir’’ÜYE TANIŞMA VE İSTİŞARE TOPLANTISI GENEL MERKEZ’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİASKON HEYETİ, KAZAKİSTAN’DA KÜRESEL YATIRIM TOPLANTISINA KATILDIHEYETİMİZ KALKINMA BAKANIMIZ SAYIN ELVAN İLE GÖRÜŞTÜ ASKON HEYETİ AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ SAYIN ELİTAŞ İLE GÖRÜŞTÜTümünü Göster