Haberler RUSYA TULA BÖLGESİ YETKİLİLERİ ASKON’A YATIRIM DAVETİ YAPTI

RUSYA TULA BÖLGESİ ÜST DÜZEY YETKİLİLERİ ASKON’A YATIRIM DAVETİ YAPTI

                   

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Dış ilişkiler Komisyonu başkanlığındaki heyet, Türkiye ile işbirliği fırsatlarını araştırmak üzere Türkiye’de temaslarda bulunan Rusya Tula Bölgesi üst düzey yetkilileri ve iş insanlarının katılımıyla toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda, Rusya ile Türkiye arasındaki ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkilerin karşılıklı olarak geliştirilmesi konusunda iş dünyasının hangi alanlarda işbirliği yapabileceği değerlendirildi.

Tula Bölgesi Vali Yardımcısı Fedorischev  Vyacheslav, Tula Bölgesi Ekonomi Bakanı Lavruhin Grigoriy ve Tula Bölgesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Ekaterina Ermolaeva ve birçok üst düzey yetkilinin katılımıyla gerçekleştirilen sunumlarda; Tula’nın sanayi açıdan Rusya’nın en gelişmiş bölgelerinden biri olduğuna işaret ederek, ASKON üyelerini bölgenin yatırım potansiyeli ile tanışmaya davet edildi.

Tula Bölgesi Vali Yardımcısı Fedorischev  Vyacheslav; Türkiye’den yatırım yapmayı düşünen firmalara Tula bölgesi olarak her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını belirterek, Tula bölgesinin Doing Business verilerine göre Rusya’da 4’üncü yatırım bölgesi olduğunu dile getirdi.

Rus işadamları ile ASKON üyelerinin ticari işbirliklerinin arttırılması amacıyla iki ülke iş adamları arasında düzenlenecek olan Türkiye-Rusya B2B MatchMaking etkinliklerinin detayları görüşüldü.

HaberlerASKON 10. DÖNEM ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİGENEL BAŞKANIMIZ İHKİB BAŞKANI TANRIVERDİ’Yİ AĞIRLADIİZMİR ŞUBEMİZDEN ASKON’A ZİYARETKOSGEB’TEN TEKNOLOJİK VE STRATEJİK ÜRÜNLERE BÜYÜK DESTEKGENEL BAŞKANIMIZ KABULLERE DEVAM EDİYORASKON’DAN TİM BAŞKANI BÜYÜKEKŞİ’YE ZİYARETASKON’DAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YELKENCİ’YE ZİYARET ASKON HEYETİNDEN, İL VERGİ DAİRESİ’NE ZİYARET GENEL BAŞKANIMIZ HASAN ALİ CESUR TATSO’YU AĞIRLADIANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ’NDEN ASKON’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİTümünü Göster