Haberler Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu Ziyareti

Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu Ziyareti

 

ASKON (Anadolu Aslanları İşadamları Derneği) Kuveyt’in İstanbul Başkonsolosluğu’nu ziyaret etti.

 

ASKON Genel Başkan Yardımcı ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Gökhan YAVUZER, Yönetim Kurulu Üyesi ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkan Yardımcısı Mustafa MERTCAN, üyelerimiz Abdullah Ali M. ALABDULKARİM ve Nihal TEKTUNA Kuveyt Devleti İstanbul Başkonsolosu Mohammad F.M.F. ALMOHAMMAD’ı makamında ziyaret ettiler.

 

Ziyaret kapsamında Türkiye ile Kuveyt arasındaki mevcut ticari ilişkiler ele alınırken ilişkilerin geliştirilmesi noktasında yapılabilecekler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. ASKON heyeti Türkiye ile Kuveyt arasındaki ticari ilişkilerin daha da genişlemesi gerektiğine, ASKON’un da bu noktada önemli bir rol oynamaya hazır olduğunu vurguladı. Gökhan YAVUZER, “ASKON üyeleri ile Kuveytli işadamları arasındaki ilişkiyi geliştirmeyi ve ortak projeler üzerinde çalışmayı arzu ediyoruz. Bu anlamda gelecek planlamalarımızı yapmak ve fikirlerimizi paylaşmak amacıyla Kuveytli işadamlarını ASKON Genel Merkezi’nde ağırlamaktan memnuniyet duyacağız.” şeklinde konuştu.

 

ASKON heyetinin kendilerini ziyaretinden memnuniyetini dile getiren Başkonsolos Almohammad ticari ilişkilerin gelişmesi için elinden gelen desteği vermeye hazır olduğunu ifade etti. Türk işadamlarının Kuveyt’te, aynı şekilde Kuveyt işadamlarının da Türkiye’de faaliyetlerde bulunduğuna dikkat çeken Almohammad, “Bu faaliyetlerin daha da büyümesi için elimden gelen desteği vereceğim. İki ülke ilişkileri siyasi, ekonomik ve toplumsal alanda gelişmeye çok elverişli.” ifadelerini kullandı.

 

Ziyaret sonrası Dış İlişkiler Komisyon Başkanı Gökhan Yavuzer, Mohammad F.M.F. ALMOHAMMAD’a elif tablosu hediye etti.

 

HaberlerKUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİRŞEHİR HASTANELERİ ASKON’DA MASAYA YATIRILDIASKON ORDU ŞUBESİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİÜYEMİZ SARIKOÇ HOLDİNG’İN MERKEZ BİNASI AÇILIŞI YAPILDIASKON’DA ÜYE TANIŞMA TOPLANTILARI DEVAM EDİYORAVRUPANIN EN BÜYÜK E-İHRACAT KONFERANSI GERÇEKLEŞTİASKON, 23 NİSAN’DA BAŞKANLIK KOLTUĞUNU ÇOCUKLARA DEVRETTİSGK VE İSTİHDAM TEŞVİKLERİ ASKON’DA ELE ALINDI“Elini taşın altına koyan iş dünyamızın temsilcileriyle omuz omuza ülkemizi hedeflerine ulaştırana kadar durmayacağız”ARABULUCULUK SİSTEMİ ASKON’DA MASAYA YATIRILDI Tümünü Göster