Haberler KOSGEB İkitelli Hizmet Merkezi Müdürüne Ziyaret

10.05.2012

ASKON, KOSGEB İKİTELLİ HİZMET MERKEZİ MÜDÜRÜ SELAHATTİN KAYA’YI ZİYARET ETTİ


Genel Başkan Yardımcısı - Sektörler Komisyon Başkan Sami BEKTAŞ-Teşkilatlanma Komisyonu  Başkan Yardımcısı İsmail KELEŞ ,Tekstil Sektör Komisyon Başkanı Zeki ACAR, Makine Sektör Komisyon Başkanı Nihat DEDE, Hizmet Sektör komisyon Başkanı RECEP PALAMUT,Mobilya  Sektör Komisyon Başkan Yardımcısı Fatih URKAÇ ,Kağıt Ambalaj Sektör Komisyon Başkan Yardımcısı Ali KÜÇÜK, İnşaat Sektör Komisyon Üyesi OSMAN ÇELİK’den oluşan heyetimiz KOSGEB İkitelli Hizmet Merkezi Müdürü Sayın Selahattin KAYA Bey makamında ziyaret etti.

Selahattin KAYA “İki Binli yılların başı  itibari ile  devlet yardımları sisteminde  yapılan değişiklikler, tabana yayılarak devam etmektedir. Bu kapsamda gerek başvuru süreçlerinde yapılan değişiklikler gerek firmaların süreçleri ve destekleri takip etmeleri kolaylaştırılmış durumdadır. ASKON gibi sivil toplum kuruluşlarından yeni süreç için destek vermesi gerekiyor. Geçmiş dönemlerde yapılan uygulamalarda firmalarımız süreçler hakkında olumsuz düşüncelere sahipler, devlet destekleri her firma için çok  önemli bir yer tutmalı, son dönemde  destek başvurularını  iki ana  grupta değerlendiriyoruz. Genel destekler ve proje bazlı destekler olarak KOSGEB olarak Girişimcilik desteği, Genel destek programları, İşbirliği Güç birliği, AR-GE projeleri, Tematik projeler gibi bir çok destek kalemimiz mevcut. Bu kapsamda firmaların ihtiyaçlarını belirlemeli. Firmalarımızın desteklerden yararlanmaları için kurum olarak üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz, bu bizim için manevi bir sorumluluk.”dedi.          

Sektörler Komisyon Başkanı Sami BEKTAŞ “Yeni ekonomik koşullarda firmaların daha etkili kaynak yönetimi yapmaları gerekiyor. Bu kapsamda KOSGEB gibi kurumlar firmaların yaşam doğrularını uzatmaları için artık olmazsa olmaz durumdadır. ASKON olarak üye firmalarımıza devlet destekleri noktasında yardımcı olmaya çalışıyoruz. Geçmiş dönemlerde yapıldığı gibi KOSGEB ile ortak eğitim ve faaliyetler yapmak istiyoruz. Bu kapsamda hazırlamakta olduğumuz “Devlet destekleri Raporu” ve Tematik Proje ile daha etkin bir süreç yürütmek istiyoruz.”dedi.

Samimi geçen ziyaret sonrasında sonunda KOSGEB İkitelli Hizmet Merkezi Müdürü Selahattin KAYA’ya Teşkilatlanma Komisyonu Başkan Yardımcımız İsmail KELEŞ tarafından bir plaket takdim edildi.
HaberlerASKON, 23 Nisan’da başkanlık koltuğunu çocuklara devrettiSGK VE İSTİHDAM TEŞVİKLERİ ASKON’DA ELE ALINDI“Elini taşın altına koyan iş dünyamızın temsilcileriyle omuz omuza ülkemizi hedeflerine ulaştırana kadar durmayacağız”ARABULUCULUK SİSTEMİ ASKON’DA MASAYA YATIRILDI ASKON’DAN BORSA İSTANBUL BAŞKANI KARADAĞ’A ZİYARET Türkiye-Pakistan İkili İş Görüşmeleri ASKON'da GerçekleştirildiÇİN HALK CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUK ZİYARETİGENEL BAŞKANIMIZ İTHİB ÖDÜL TÖRENİNE KATILDICİHANNÜMA’DAN ASKON’A ZİYARETGENEL BAŞKANIMIZ SULUOVA BELEDİYE BAŞKANI ÜÇOK’U AĞIRLADITümünü Göster