Haberler KAZAKİSTAN TİCARİ HEYETİNİN ASKON’A ZİYARETİ

KAZAKİSTAN TİCARİ HEYETİNİN ASKON’A ZİYARETİ

 

ASKON Dış İlişkiler Komisyonu, Güney Kazakistan Eyaleti ve ‘Kazak-Türk’ OSB işbirliğiyle 23 Kasım 2015 ASKON Genel Merkezde, Kazakistan İş Adamları Heyeti ile ASKON Üyeleri arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Görüşmeler öncesi açılış konuşmasını yapan ASKON Genel Başkan Yardımcısı Hüsnü KAZAN Türkiye-Kazakistan arasındaki olumlu havanın iki ülke arasındaki ekonomik, ticari, sosyal ve kültürel bağların artmasına vesile olduğunu vurguladı. Kazakistan Heyeti’nden ‘Kazak-Türk’ OSB Genel Müdürü Maksat YESKENDİR yeni kurulan sanayi bölgesi ile ilgili bilgiler verdi. ‘Kazak-Türk’ Sanayi bölgesi 2015 yılında Kazakistan ‘Ontustık’ OSB’ler Yönetim Şirketi ve Ankara Sanayi Odası ortak anlaşması ile 50 hektarlık bir alana kurulduğunu, yatırımcılar için arsa, elektrik, gaz, su, vergiler v.b. ciddi indirimlerin sunulduğu bir bölge olduğunu dile getiren YESKENDİR, Türk işadamlarını yatırım yapmak için ülkelerine davet etti.

Açılış konuşması akabinde ASKON Genel Başkan Yardımcısı Hüsnü KAZAN ve ‘Kazak-Türk’ OSB Genel Müdürü Maksat YESKENDİR karşılıklı olarak birbirlerine plaket takdim etti.

Toplantı Kazakistan Ticari Heyetinde yer alan tekstil, yol inşaatı ve malzemeleri, tıbbi cihazlar ve petro-kimya alanlarında faaliyet gösteren firmaların ASKON Üye firmaları ile ikili iş görüşmeleri şeklinde devam ederek sona erdi.

 

HaberlerGENEL BAŞKANIMIZ 5. İİT HELAL FUARI VE DÜNYA HELAL ZİRVESİ’NE KATILDIGENEL BAŞKANIMIZ BEŞTEPE’DE DÜZENLENEN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIGENEL BAŞKANIMIZ CESUR IBCE BAŞKANI SHRİVANİ’Yİ AĞIRLADIASKON HEYETİ İSTANBUL VALİSİ VASiP ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİBAŞKAN CESUR GİRİŞİMCİ İŞADAMLARI VAKFI HEYETİ’Nİ AĞIRLADIGENEL BAŞKANIMIZ DÜNYA EHL-İ BEYT VAKFI BAŞKANI ALTUN’U AĞIRLADIAMASYA RUMELİ, BALKAN TÜRKLERİ DERNEĞİ’Nİ GENEL MERKEZİMİZDE AĞIRLADIGENEL BAŞKANIMIZ HASAN ALİ CESUR, BAŞKAN KARAMAN’I AĞIRLADIBAŞKAN CESUR’DAN SAYIN DEMİRÖZ’E ZİYARETİSTANBUL VALİLİĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN RESEPSİYONA KATILDIKTümünü Göster