Haberler KAZAKİSTAN TİCARİ HEYETİNİN ASKON’A ZİYARETİ

KAZAKİSTAN TİCARİ HEYETİNİN ASKON’A ZİYARETİ

 

ASKON Dış İlişkiler Komisyonu, Güney Kazakistan Eyaleti ve ‘Kazak-Türk’ OSB işbirliğiyle 23 Kasım 2015 ASKON Genel Merkezde, Kazakistan İş Adamları Heyeti ile ASKON Üyeleri arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Görüşmeler öncesi açılış konuşmasını yapan ASKON Genel Başkan Yardımcısı Hüsnü KAZAN Türkiye-Kazakistan arasındaki olumlu havanın iki ülke arasındaki ekonomik, ticari, sosyal ve kültürel bağların artmasına vesile olduğunu vurguladı. Kazakistan Heyeti’nden ‘Kazak-Türk’ OSB Genel Müdürü Maksat YESKENDİR yeni kurulan sanayi bölgesi ile ilgili bilgiler verdi. ‘Kazak-Türk’ Sanayi bölgesi 2015 yılında Kazakistan ‘Ontustık’ OSB’ler Yönetim Şirketi ve Ankara Sanayi Odası ortak anlaşması ile 50 hektarlık bir alana kurulduğunu, yatırımcılar için arsa, elektrik, gaz, su, vergiler v.b. ciddi indirimlerin sunulduğu bir bölge olduğunu dile getiren YESKENDİR, Türk işadamlarını yatırım yapmak için ülkelerine davet etti.

Açılış konuşması akabinde ASKON Genel Başkan Yardımcısı Hüsnü KAZAN ve ‘Kazak-Türk’ OSB Genel Müdürü Maksat YESKENDİR karşılıklı olarak birbirlerine plaket takdim etti.

Toplantı Kazakistan Ticari Heyetinde yer alan tekstil, yol inşaatı ve malzemeleri, tıbbi cihazlar ve petro-kimya alanlarında faaliyet gösteren firmaların ASKON Üye firmaları ile ikili iş görüşmeleri şeklinde devam ederek sona erdi.

 

HaberlerASKON GAZİANTEP ŞUBESİ MUHTEŞEM BİR TÖRENLE AÇILDIASKON YABANCI İŞADAMLARI İLE İFTAR SOFRASINDA BULUŞTUGENEL BAŞKAN CESUR BAŞBAKAN YILDIRIM İLE GÖRÜŞTÜİSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN, ASKON GENEL MERKEZİNİ ZİYARET ETTİKUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİRŞEHİR HASTANELERİ ASKON’DA MASAYA YATIRILDIASKON ORDU ŞUBESİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİÜYEMİZ SARIKOÇ HOLDİNG’İN MERKEZ BİNASI AÇILIŞI YAPILDIASKON’DA ÜYE TANIŞMA TOPLANTILARI DEVAM EDİYORAVRUPANIN EN BÜYÜK E-İHRACAT KONFERANSI GERÇEKLEŞTİTümünü Göster