Haberler KAZAKİSTAN TİCARİ HEYETİNİN ASKON’A ZİYARETİ

KAZAKİSTAN TİCARİ HEYETİNİN ASKON’A ZİYARETİ

 

ASKON Dış İlişkiler Komisyonu, Güney Kazakistan Eyaleti ve ‘Kazak-Türk’ OSB işbirliğiyle 23 Kasım 2015 ASKON Genel Merkezde, Kazakistan İş Adamları Heyeti ile ASKON Üyeleri arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Görüşmeler öncesi açılış konuşmasını yapan ASKON Genel Başkan Yardımcısı Hüsnü KAZAN Türkiye-Kazakistan arasındaki olumlu havanın iki ülke arasındaki ekonomik, ticari, sosyal ve kültürel bağların artmasına vesile olduğunu vurguladı. Kazakistan Heyeti’nden ‘Kazak-Türk’ OSB Genel Müdürü Maksat YESKENDİR yeni kurulan sanayi bölgesi ile ilgili bilgiler verdi. ‘Kazak-Türk’ Sanayi bölgesi 2015 yılında Kazakistan ‘Ontustık’ OSB’ler Yönetim Şirketi ve Ankara Sanayi Odası ortak anlaşması ile 50 hektarlık bir alana kurulduğunu, yatırımcılar için arsa, elektrik, gaz, su, vergiler v.b. ciddi indirimlerin sunulduğu bir bölge olduğunu dile getiren YESKENDİR, Türk işadamlarını yatırım yapmak için ülkelerine davet etti.

Açılış konuşması akabinde ASKON Genel Başkan Yardımcısı Hüsnü KAZAN ve ‘Kazak-Türk’ OSB Genel Müdürü Maksat YESKENDİR karşılıklı olarak birbirlerine plaket takdim etti.

Toplantı Kazakistan Ticari Heyetinde yer alan tekstil, yol inşaatı ve malzemeleri, tıbbi cihazlar ve petro-kimya alanlarında faaliyet gösteren firmaların ASKON Üye firmaları ile ikili iş görüşmeleri şeklinde devam ederek sona erdi.

 

HaberlerBAŞKANIMIZ DARÜLACEZE MÜESSESİ’Nİ ZİYARET ETTİASKON YENİ YATIRIMLAR VE İŞ GELİŞTİRME KOMİSYON’U, ASELSAN MACUNKÖY TESİSLERİNİ YERİNDE İNCELEDİKuveyt İstanbul Başkonsolosluğu ZiyaretiASKON YERLİ VE MİLLİ EKONOMİ ZİRVESİ’Nİ KAYSERİ’DE GERÇEKLEŞTİRDİGENEL BAŞKANIMIZ İTHİB BAŞKANI GÜLLE’Yİ AĞIRLADIBAŞKAN CESUR AKİT MEDYA GRUBU İCRA KURULU BAŞKANI KARAHASANOĞLU’NU ZİYARET ETTİBAŞKAN CESUR, T.C. ADALET BAKANI SAYIN GÜL’Ü AĞIRLADIYÜZYILLIK HÜZNÜMÜZ KUDÜS ADLI PROGRAM ASKON’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİGENEL BAŞKANIMIZ, BELEDİYE BAŞKANLARIMIZI AĞIRLADISLOVENYA HÜKÜMETİ FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU ZİYARETİTümünü Göster