Haberler İran Ticaret Müsteşarı ASKON'u Ziyaret Etti

13.06.2014

İran İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Müsteşarı Ali Tousi ASKON'u Ziyaret Etti


İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Müsteşarı Ali Tousi, ASKON’a ziyarette bulundu.

Yapılan toplantıya ASKON Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Hüsnü KAZAN ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkan Yardımcısı M.Nejat GÜNERİ katıldı. ASKON Genel Sekreteri H. Bahadır TUZCU da toplantıda hazır bulundu.

İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Müsteşarı Ali Tousi; “ Ekonomik işbirliği için çalışmaları sürdürüyoruz. Sivil Toplum Kuruluşlarına ziyaret edip ikili iş görüşmeleri yapıyor ve ticaretimizin geliştirilmesi için çabalıyoruz. İki ülke arasında her türlü bağın var işbirliği için çalışmaya muhtacız.” dedi.

Ayrıca Tousi; Dış işleri olarak İran’ın karma işbirliği toplantılarını yapmadığını bunun yalnızca Türkiye’ye tanınmış bir ayrıcalık olduğunu belirtti.

ASKON Dış İlişkiler Komisyon Başkanı Kazan; “Karşılıklı iki ülke arasındaki ticaret hacmi gelişmelidir. İlerdeki dönemlerde İran’dan gelecek iş adamı heyetlerini ASKON’da misafir edebiliriz” dedi.

Türkiye – İran ticaretinin görüşüldüğü ziyaretten ötürü iki taraf memnuniyetini ifade ettiler.
HaberlerASKON, 23 Nisan’da başkanlık koltuğunu çocuklara devrettiSGK VE İSTİHDAM TEŞVİKLERİ ASKON’DA ELE ALINDI“Elini taşın altına koyan iş dünyamızın temsilcileriyle omuz omuza ülkemizi hedeflerine ulaştırana kadar durmayacağız”ARABULUCULUK SİSTEMİ ASKON’DA MASAYA YATIRILDI ASKON’DAN BORSA İSTANBUL BAŞKANI KARADAĞ’A ZİYARET Türkiye-Pakistan İkili İş Görüşmeleri ASKON'da GerçekleştirildiÇİN HALK CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUK ZİYARETİGENEL BAŞKANIMIZ İTHİB ÖDÜL TÖRENİNE KATILDICİHANNÜMA’DAN ASKON’A ZİYARETGENEL BAŞKANIMIZ SULUOVA BELEDİYE BAŞKANI ÜÇOK’U AĞIRLADITümünü Göster