Haberler İran Ticaret Müsteşarı ASKON'u Ziyaret Etti

13.06.2014

İran İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Müsteşarı Ali Tousi ASKON'u Ziyaret Etti


İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Müsteşarı Ali Tousi, ASKON’a ziyarette bulundu.

Yapılan toplantıya ASKON Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Hüsnü KAZAN ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkan Yardımcısı M.Nejat GÜNERİ katıldı. ASKON Genel Sekreteri H. Bahadır TUZCU da toplantıda hazır bulundu.

İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Müsteşarı Ali Tousi; “ Ekonomik işbirliği için çalışmaları sürdürüyoruz. Sivil Toplum Kuruluşlarına ziyaret edip ikili iş görüşmeleri yapıyor ve ticaretimizin geliştirilmesi için çabalıyoruz. İki ülke arasında her türlü bağın var işbirliği için çalışmaya muhtacız.” dedi.

Ayrıca Tousi; Dış işleri olarak İran’ın karma işbirliği toplantılarını yapmadığını bunun yalnızca Türkiye’ye tanınmış bir ayrıcalık olduğunu belirtti.

ASKON Dış İlişkiler Komisyon Başkanı Kazan; “Karşılıklı iki ülke arasındaki ticaret hacmi gelişmelidir. İlerdeki dönemlerde İran’dan gelecek iş adamı heyetlerini ASKON’da misafir edebiliriz” dedi.

Türkiye – İran ticaretinin görüşüldüğü ziyaretten ötürü iki taraf memnuniyetini ifade ettiler.
HaberlerGENEL BAŞKANIMIZ 5. İİT HELAL FUARI VE DÜNYA HELAL ZİRVESİ’NE KATILDIGENEL BAŞKANIMIZ BEŞTEPE’DE DÜZENLENEN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIGENEL BAŞKANIMIZ CESUR IBCE BAŞKANI SHRİVANİ’Yİ AĞIRLADIASKON HEYETİ İSTANBUL VALİSİ VASiP ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİBAŞKAN CESUR GİRİŞİMCİ İŞADAMLARI VAKFI HEYETİ’Nİ AĞIRLADIGENEL BAŞKANIMIZ DÜNYA EHL-İ BEYT VAKFI BAŞKANI ALTUN’U AĞIRLADIAMASYA RUMELİ, BALKAN TÜRKLERİ DERNEĞİ’Nİ GENEL MERKEZİMİZDE AĞIRLADIGENEL BAŞKANIMIZ HASAN ALİ CESUR, BAŞKAN KARAMAN’I AĞIRLADIBAŞKAN CESUR’DAN SAYIN DEMİRÖZ’E ZİYARETİSTANBUL VALİLİĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN RESEPSİYONA KATILDIKTümünü Göster