Haberler İran Ticaret Müsteşarı ASKON'u Ziyaret Etti

13.06.2014

İran İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Müsteşarı Ali Tousi ASKON'u Ziyaret Etti


İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Müsteşarı Ali Tousi, ASKON’a ziyarette bulundu.

Yapılan toplantıya ASKON Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Hüsnü KAZAN ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkan Yardımcısı M.Nejat GÜNERİ katıldı. ASKON Genel Sekreteri H. Bahadır TUZCU da toplantıda hazır bulundu.

İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Müsteşarı Ali Tousi; “ Ekonomik işbirliği için çalışmaları sürdürüyoruz. Sivil Toplum Kuruluşlarına ziyaret edip ikili iş görüşmeleri yapıyor ve ticaretimizin geliştirilmesi için çabalıyoruz. İki ülke arasında her türlü bağın var işbirliği için çalışmaya muhtacız.” dedi.

Ayrıca Tousi; Dış işleri olarak İran’ın karma işbirliği toplantılarını yapmadığını bunun yalnızca Türkiye’ye tanınmış bir ayrıcalık olduğunu belirtti.

ASKON Dış İlişkiler Komisyon Başkanı Kazan; “Karşılıklı iki ülke arasındaki ticaret hacmi gelişmelidir. İlerdeki dönemlerde İran’dan gelecek iş adamı heyetlerini ASKON’da misafir edebiliriz” dedi.

Türkiye – İran ticaretinin görüşüldüğü ziyaretten ötürü iki taraf memnuniyetini ifade ettiler.
HaberlerBAŞKANIMIZ DARÜLACEZE MÜESSESİ’Nİ ZİYARET ETTİASKON YENİ YATIRIMLAR VE İŞ GELİŞTİRME KOMİSYON’U, ASELSAN MACUNKÖY TESİSLERİNİ YERİNDE İNCELEDİKuveyt İstanbul Başkonsolosluğu ZiyaretiASKON YERLİ VE MİLLİ EKONOMİ ZİRVESİ’Nİ KAYSERİ’DE GERÇEKLEŞTİRDİGENEL BAŞKANIMIZ İTHİB BAŞKANI GÜLLE’Yİ AĞIRLADIBAŞKAN CESUR AKİT MEDYA GRUBU İCRA KURULU BAŞKANI KARAHASANOĞLU’NU ZİYARET ETTİBAŞKAN CESUR, T.C. ADALET BAKANI SAYIN GÜL’Ü AĞIRLADIYÜZYILLIK HÜZNÜMÜZ KUDÜS ADLI PROGRAM ASKON’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİGENEL BAŞKANIMIZ, BELEDİYE BAŞKANLARIMIZI AĞIRLADISLOVENYA HÜKÜMETİ FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU ZİYARETİTümünü Göster