Haberler GENEL BAŞKANIMIZ TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

GENEL BAŞKANIMIZ TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

 

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Hasan Ali Cesur,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen TÜBİTAK tarafından her yıl verilmekte olan Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri Törenine katıldı. Genel Başkanımız program sonrası Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile biraraya geldi.

 

Bilim insanlarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Erdoğan, ödüllerini tevdi edecekleri bilim insanlarını ve ödüllerin tespitinde gösterilen hassasiyet dolayısıyla da TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif Ergin ve ekibi ile TÜBİTAK Bilim Kurulu üyelerini tebrik etti.

Yarım asırdan fazladır devam eden bu geleneğin bundan sonra da prestijine prestij katarak devam edeceğine inancını vurgulayan Erdoğan, bu yıl dört Bilim Ödülü ve 11 Teşvik Ödülü verildiğini anımsatarak; Bilim Ödülü Kategorisinde "Temel Bilimler" alanında İstanbul Üniversitesinden Prof. Dr. Reşat Apak ve Bilkent Üniversitesinden Doç. Dr. F. Ömer İlday’ı, Mühendislik Bilimlerinde Akdeniz Üniversitesinden Prof. Dr. Ömer Civalek'i, Sosyal Bilimlerde Koç Üniversitesinden Prof. Dr. Sumru Altuğ’u; "Teşvik Ödülleri"nde, ‘Temel Bilimler’de Prof. Dr. Şule Erten Ela, Doç. Dr. Filiz Kuralay, Doç. Dr. Önder Metin, ‘Mühendislik Bilimleri’nde Prof. Dr. Serkan Eryılmaz, Doç. Dr. Vehbi Çağrı Güngör, Doç. Dr. Tuğba Ölmez Hancı, Doç. Dr. Cem Sevik, Prof. Dr. Ali Rıza Yıldız, Sosyal Bilimlerde Doç. Dr. Reşat Bayer, Doç. Dr. Seda Ertaç Güler ve Doç. Dr. Ebru Kaya’yı tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bilim insanlarına bundan sonraki çalışmalarında başarı dileyerek, “Kendilerinden ülkemizin önünü açacak, bilim dünyasına yön verecek çok daha büyük başarılar beklediğimizi de özellikle ifade etmek isterim" dedi.

HaberlerSLOVENYA HÜKÜMETİ FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU ZİYARETİSUUDİ ARABİSTAN TİCARET ATAŞELİĞİ ZİYARETİDEVLET YATIRIM YARDIMLARI VE İHRACAT DESTEKLERİ ASKON’DA ELE ALINDIBAŞBAKAN YARDIMCISI RECEP AKDAĞ "BAĞIMLILIKLA MÜCADELE" KONULU TOPLANTIMIZA KATILDIASKON 10. DİVAN TOPLANTISI KONYA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİASKON’DAN İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNE ZİYARETDÖNERCİ BEKİRZADE MARKASININ AÇILIŞI YAPILDIGENEL BAŞKANIMIZ TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİNE KATILDIBAŞKANIMIZ, ÇAD’TA, ÇAD-TÜRKİYE İŞ FORUMUNA KATILDIGENEL BAŞKANIMIZ SUDAN’DA, SUDAN-TÜRKİYE İŞ FORUMUNA KATILDITümünü Göster