Haberler GENEL BAŞKAN MUSTAFA KOCA, DEİK İFTARINA KATILDI

GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA KOCA, DEİK İFTARINA KATILDI

ASKON’un Kurucu Kuruluş olarak yer aldığı ve Genel Başkanımız Mustafa KOCA’nın Denetleme Kurulu Üyesi olduğu Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK) iftar yemeği, T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin teşrifleriyle, 20 Haziran 2017 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Yabancı ülke diplomatik misyon temsilcileri, yabancı ülke ticaret müşavirleri, DEİK Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, DEİK Kurucu Kurum Başkanları, İş Konsey Başkanları ile  DEİK/DTİK Bölge Komite Başkanları ve DEİK üye firmalarının temsilcileri ‘Paylaşmak Önemsemektir' teması ile gerçekleştirilen DEİK'in iftar yemeğinde bir araya geldi.

İftar davetinde konuşan T.C Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci,  Rahmetli Özal tarafından kurdurulan DEİK'in ‘hafıza' ve ‘akıl' özelliklerine vurgu yaptı; organizasyonel yapısı ile 31 yıldan bugüne, Türk özel sektörünün dış ekonomik ilişkilerinin gelişmesinde hizmet eden çok değerli kuruluşlardan biri olduğunu söyledi. DEİK mensubu iş insanlarının, Türkiye'nin kıtalara yayılan ekonomik gücü ve güveninin taşıyıcı platformu olduğunu vurgulayan Bakan Zeybekci, DEİK çerçevesinde yapılan çalışmalardan ötürü teşekkür  etti.

2017 yılının birinci çeyreğine ilişkin yüzde 5 ekonomik büyüme verisini de değerlendiren Bakan Zeybekci, büyümenin 2,2 puanlık kısmının ihracattan kaynaklandığını, bu durumun memnuniyet verici olduğunu ve bu tablonun Türkiye'nin büyümesinde zaten arzu ettikleri bir gelişme olduğunu belirtti. Bakan Zeybekci, büyümenin 2017 yılında artarak devam edeceğini de sözlerine ekledi.

DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan ise, Türkiye'nin ‘2023 Vizyonu' rehberliğinde, DEİK çalışmalarının çeşitlendirildiğini, İş Konseylerinin güçlendirildiğini söyledi. Son 1,5 yılda 577'si yurtdışında olmak üzere DEİK bünyesinde 2.359 faaliyetin gerçekleştirildiğini ifade eden DEİK Başkanı Vardan, "DEİK olarak sürekli değişen bir dünyada Ekonomi Bakanlığımızla koordinasyon halinde, Kurucu Kuruluşlarımızın desteği; üyelerimizin ve çalışanlarımızın katkılarıyla da günden güne büyüyoruz" dedi.

DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan son olarak, Ramazan ayının bereket, hoşgörü, paylaşma ve toplumun farklı kesimlerinin birbirini anlama ve kucaklama ayı olduğunu belirterek, paylaşmanın da aslında önemsemek olduğunun altını çizdi.

HaberlerGENEL BAŞKANIMIZ SULUOVA BELEDİYE BAŞKANI ÜÇOK’U AĞIRLADICESUR: KUDÜSLÜ MÜSLÜMANLAR İÇİN ACİL 10 BİN KONUT GEREKİYORASKON HEYETİ İBB BAŞKANI UYSAL’I ZİYARET ETTİBAŞKAN CESUR EYÜPSULTAN BELEDİYE BAŞKANI AYDIN’I AĞIRLADIASKON’DAN FİLİSTİN ÇIKARMASIASKON BAŞKANI CESUR: "28 ŞUBAT’TA BU MİLLET SOYULMUŞTUR"BAŞKAN CESUR, TÜMSİAD BAŞKANI DOĞAN’I AĞIRLADIASKON, ÜYE BULUŞMALARI DEVAM EDİYORBAŞKANIMIZ DARÜLACEZE MÜESSESİ’Nİ ZİYARET ETTİASKON YENİ YATIRIMLAR VE İŞ GELİŞTİRME KOMİSYON’U, ASELSAN MACUNKÖY TESİSLERİNİ YERİNDE İNCELEDİTümünü Göster