Haberler E-TİCARET KATEGORİ SORUMLUSU MESLEĞİNİN ULUSAL YETERLİLİĞİ GÖRÜŞE SUNULDU

ASKON

MESLEKİ SINAV VE SERTİFİKASYON MERKEZİ

ASKON tarafından Ticaret Sektöründe, e-Ticaret Kategori Sorumlusu (6. Seviye) mesleği Ulusal Yeterlilik taslağı sektör paydaşlarına görüşe sunuldu.

Mesleki Yeterlilik Kurumu kanunu ve ilgili mevzuat gereği; meslek standartları, MYK tarafından görevlendirilen kurum ve kuruluşlara hazırlatılmaktadır. Bu çerçevede, MYK ile ASKON arasında Ticaret Sektöründe “Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü” 11.10.2016 tarihinde imzalanmış ve imzalanan protokol çerçevesinde Ulusal Yeterlilik hazırlama süreci başlamıştır.

ASKON tarafından Ticaret Sektöründe, e-Ticaret Kategori Sorumlusu (6. Seviye) mesleği Ulusal Ulusal Yeterlilik taslağını hazırlayarak sektör paydaşlarına web sayfamızda görüşe sunulmuştur.

Sektör paydaşlarının değerli görüş ve önerileri ASKON tarafından incelenerek değerlendirilecek nihai taslak görüş değerlendirme raporu ile birlikte MYK’ya sunulacaktır.

Taslak yeterlilik ile ilgili MYK sektör komitesinde incelenerek değerlendirilecek ve doğrulanacak olup akabinde MYK Yönetim Kurulu onayı sonrası Resmi Gazetede yayımlanarak Ulusal Yeterlilik niteliğini kazanacaktır.

ASKON’un iş birliği protokolü kapsamında hazırlamış olduğu taslağa ilişkin görüş ve önerilere ihtiyaç duyulmaktadır. Katkılar standartların kalite ve kabul edilebilirliğini arttıracaktır.

Bu bağlamda görüş ve önerilerinizin 12.05.2017 tarihine kadar sukru.papak@askon.org.tr adresine iletilmesini önemle rica ederiz.

E-Ticaret Kategori Sorumlusu UY Taslağı

Taslağı indirmek için tıklayınız

Görüş ve Değerlendirme Formu

Formu indirmek için tıklayınız

HaberlerASKON, 23 Nisan’da başkanlık koltuğunu çocuklara devrettiSGK VE İSTİHDAM TEŞVİKLERİ ASKON’DA ELE ALINDI“Elini taşın altına koyan iş dünyamızın temsilcileriyle omuz omuza ülkemizi hedeflerine ulaştırana kadar durmayacağız”ARABULUCULUK SİSTEMİ ASKON’DA MASAYA YATIRILDI ASKON’DAN BORSA İSTANBUL BAŞKANI KARADAĞ’A ZİYARET Türkiye-Pakistan İkili İş Görüşmeleri ASKON'da GerçekleştirildiÇİN HALK CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUK ZİYARETİGENEL BAŞKANIMIZ İTHİB ÖDÜL TÖRENİNE KATILDICİHANNÜMA’DAN ASKON’A ZİYARETGENEL BAŞKANIMIZ SULUOVA BELEDİYE BAŞKANI ÜÇOK’U AĞIRLADITümünü Göster