Haberler E-TİCARET KATEGORİ SORUMLUSU MESLEĞİNİN ULUSAL YETERLİLİĞİ GÖRÜŞE SUNULDU

ASKON

MESLEKİ SINAV VE SERTİFİKASYON MERKEZİ

ASKON tarafından Ticaret Sektöründe, e-Ticaret Kategori Sorumlusu (6. Seviye) mesleği Ulusal Yeterlilik taslağı sektör paydaşlarına görüşe sunuldu.

Mesleki Yeterlilik Kurumu kanunu ve ilgili mevzuat gereği; meslek standartları, MYK tarafından görevlendirilen kurum ve kuruluşlara hazırlatılmaktadır. Bu çerçevede, MYK ile ASKON arasında Ticaret Sektöründe “Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü” 11.10.2016 tarihinde imzalanmış ve imzalanan protokol çerçevesinde Ulusal Yeterlilik hazırlama süreci başlamıştır.

ASKON tarafından Ticaret Sektöründe, e-Ticaret Kategori Sorumlusu (6. Seviye) mesleği Ulusal Ulusal Yeterlilik taslağını hazırlayarak sektör paydaşlarına web sayfamızda görüşe sunulmuştur.

Sektör paydaşlarının değerli görüş ve önerileri ASKON tarafından incelenerek değerlendirilecek nihai taslak görüş değerlendirme raporu ile birlikte MYK’ya sunulacaktır.

Taslak yeterlilik ile ilgili MYK sektör komitesinde incelenerek değerlendirilecek ve doğrulanacak olup akabinde MYK Yönetim Kurulu onayı sonrası Resmi Gazetede yayımlanarak Ulusal Yeterlilik niteliğini kazanacaktır.

ASKON’un iş birliği protokolü kapsamında hazırlamış olduğu taslağa ilişkin görüş ve önerilere ihtiyaç duyulmaktadır. Katkılar standartların kalite ve kabul edilebilirliğini arttıracaktır.

Bu bağlamda görüş ve önerilerinizin 12.05.2017 tarihine kadar sukru.papak@askon.org.tr adresine iletilmesini önemle rica ederiz.

E-Ticaret Kategori Sorumlusu UY Taslağı

Taslağı indirmek için tıklayınız

Görüş ve Değerlendirme Formu

Formu indirmek için tıklayınız

HaberlerBAŞKANIMIZ DARÜLACEZE MÜESSESİ’Nİ ZİYARET ETTİASKON YENİ YATIRIMLAR VE İŞ GELİŞTİRME KOMİSYON’U, ASELSAN MACUNKÖY TESİSLERİNİ YERİNDE İNCELEDİKuveyt İstanbul Başkonsolosluğu ZiyaretiASKON YERLİ VE MİLLİ EKONOMİ ZİRVESİ’Nİ KAYSERİ’DE GERÇEKLEŞTİRDİGENEL BAŞKANIMIZ İTHİB BAŞKANI GÜLLE’Yİ AĞIRLADIBAŞKAN CESUR AKİT MEDYA GRUBU İCRA KURULU BAŞKANI KARAHASANOĞLU’NU ZİYARET ETTİBAŞKAN CESUR, T.C. ADALET BAKANI SAYIN GÜL’Ü AĞIRLADIYÜZYILLIK HÜZNÜMÜZ KUDÜS ADLI PROGRAM ASKON’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİGENEL BAŞKANIMIZ, BELEDİYE BAŞKANLARIMIZI AĞIRLADISLOVENYA HÜKÜMETİ FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU ZİYARETİTümünü Göster