Haberler ÇİN HALK CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUK ZİYARETİ

ÇİN HALK CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUK ZİYARETİ

 
ASKON Dış İlişkiler ‘den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Yavuzer, ASKON Kurumsal İlişkiler ‘den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Orhan Aydın, Yönetim Kurulu Üyesi ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkan Yardımcısı Mustafa MERTCAN ve Komisyon üyeleri Nergis Arslan ve Bakıt Baydelev ile beraber Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sayın Cui WEİ’ yi makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
 
Yapılan ziyarette iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geldiği son nokta ve ticari ilişkilerin artırılmasına adına yapılması mümkün olabilecek faaliyetler ele alındı ve bu hususta fikir alışverişi yapıldı. İki ülke arasında ticaret ve yatırım hacmini arttıracak olan ilkinin 2018 yılında yapılacağı Çin Uluslararası İthalat Fuarı ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. ASKON Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Sayın YAVUZER iki ülke arasındaki mevcut ekonomik hacmin artması konusunda ASKON’un ortak projeler üretimi ve ikili ticari ilişkilerin daha da artırılması için hazır olduğunu beyan etti.
 
Yapılan ziyaret sonrasında İstanbul Başkonsolosu Wei ASKON Heyetinin kendilerine yaptığı ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Wei Türkiye Cumhuriyeti-Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerin artırılması adına ellerinden gelebilecek yardımı yapma hususunda hazır olduklarını beyan ettiler.
Ziyaret ASKON Heyetinin Sayın Başkonsolosa hediye sunmasıyla sona erdi.
 
HaberlerASKON GAZİANTEP ŞUBESİ MUHTEŞEM BİR TÖRENLE AÇILDIASKON YABANCI İŞADAMLARI İLE İFTAR SOFRASINDA BULUŞTUGENEL BAŞKAN CESUR BAŞBAKAN YILDIRIM İLE GÖRÜŞTÜİSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN, ASKON GENEL MERKEZİNİ ZİYARET ETTİKUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİRŞEHİR HASTANELERİ ASKON’DA MASAYA YATIRILDIASKON ORDU ŞUBESİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİÜYEMİZ SARIKOÇ HOLDİNG’İN MERKEZ BİNASI AÇILIŞI YAPILDIASKON’DA ÜYE TANIŞMA TOPLANTILARI DEVAM EDİYORAVRUPANIN EN BÜYÜK E-İHRACAT KONFERANSI GERÇEKLEŞTİTümünü Göster