Etkinlikler Avrasya Tüneli Tüp Geçit Projesi Ziyareti

Etkinlik Bilgisi : 11 Eki 2014 - 11 Eki 2014 / Başlangıç Saati : - Bitiş Saati :

Avrasya Tüneli İşletme İnşaat ve Yatırım A.Ş. İnşaat Mühendisi Emin Caner KARAMAN Bey’in sunumlarıyla başlayan program, Avrasya Tünel inşaatını yerinde ziyaretle devam etti.

 

Ziyarette verilen brifingte Emin Caner KARAMAN;  “Avrasya Tüneli Projesi (İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi Projesi), Asya ve Avrupa yakalarını, deniz tabanının altından geçen bir karayolu tüneli ile birbirine bağlayacak. İstanbul’da araç trafiğinin yoğun olduğu Kazlıçeşme-Göztepe hattında hizmet verecek, toplam 14,6 kilometrelik bir güzergâhı kapsıyor.

 

 

Projenin 5,4 kilometrelik bölümü, deniz tabanı altına özel bir teknoloji ile inşa edilecek olan iki katlı tünel ve diğer metotlarla inşa edilecek olan bağlantı tünellerinden oluştuğunu Avrupa ve Asya yakalarında toplam 9,2 kilometrelik güzergâhta ise yol genişletme ve iyileştirme çalışmaları yapılacağını ifade etti.. Sarayburnu-Kazlıçeşme ile Harem-Göztepe arasında yer alan yaklaşım yolları genişletilip araç alt geçitleri ve yaya üst geçitleri inşa edileceğini vurguladı.

 

Tünel geçişi ve yol iyileştirme-genişletme çalışmaları, bütüncül bir yapıda araç trafiğini rahatlatıp İstanbul’da trafiğin çok yoğun olduğu güzergâhta yolculuk süresinin 100 dakikadan 15 dakikaya kadar ineceğini ve çevre ve gürültü kirliliğinin azalmasına da katkı sağlayacağını ifade etti.


Daha sonra ASKON Heyeti Avrasya Tüneli şantiye alanında incelemeler gerçekleştirdi
EtkinliklerDEMOKRASİ TARİHİMİZİN UTANÇ GÜNÜ: 28 ŞUBATASKON KUDÜS GEZİSİASKON Kültepe Ekonomi ZirvesiYÜZYILLIK HÜZNÜMÜZ KUDÜSDEVLET YATIRIM YARDIMLARI VE İHRACAT DESTEKLERİASKON 10. DİVAN TOPLANTISIKOBİ'LERE GÜNCEL DESTEK PROGRAMLARI10. DÖNEM ORYANTASYON ÇALIŞTAYITümünü Göster