Haberler ASKON'DAN TERÖR'E LANET YÜRÜYÜŞÜ

ASKON’dan TERÖR’e LANET YÜRÜYÜŞÜ


Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), terörü lanetlemek için İstiklal Caddesi'nde yürüyüş düzenledi.


Sivil polisin geniş güvenlik önlemi aldığı yürüyüş sırasında ASKON üyeleri, ‘Terör; masum kıyımı lanetliyoruz’ yazılı pankart taşıdı. Yürüyüş sırasında çevredeki esnafa ve caddede geçenlere karanfiller dağıtıldı. ASKON heyeti daha sonra İstiklal Caddesi üzerinde patlamanın yaşandığı Beyoğlu Kaymakamlığı önündeki olay yerine çelenk bıraktı.


Burada grup adına bir konuşma yapan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca, Türkiye ve ardından Belçika’da meydana gelen terör saldırılarını lanetledi. “Dün Taksim, şimdi Belçika terör aracılığı ile vuruldu.” diyen Koca, “Ortada olan manzara şudur: Genellikle hiçbir şeyden haberi olmayan ve kendi işinde gücünde olan, evine ailesine sevdiklerine ulaşmayı uman bir kısım savunmasız insanlara karşı sürpriz bir şekilde terörist müdahale yapılıyor ve önemli sayıda insan can veriyor, yaralanıyor.” ifadelerini kullandı.


“BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI SAYIN DEMİRCAN’A ZİYARET”
Basın açıklamasını “Terör mağduriyetini içimizde hissediyor, acıları paylaşıyor, yaralılara şifalar diliyoruz.” şeklinde bitiren ASKON Genel Başkanı Sayın Koca ve beraberindeki heyet daha sonra programına Beyoğlu Belediye Başkanı Sayın Ahmet Misbah Demircan’a ziyaret gerçekleştirerek devam etti.


“TERÖRÜ ŞİDDETLE KINIYORUZ”
Genel Başkanımızın Beyoğlu Belediye Başkanı Sayın Demircan’a ziyareti sırasında ana tema “terör” saldırılarıydı. Ziyaret sırasında Koca, “Biz ASKON olarak, tüm haksızlıklara, zulümlere karşıyız. Bireysel teröre de, örgütsel teröre de karşıyız. Evrene mesajımız şudur: Dünyayı yeniden kurgulayalım. Bu kurgunun temelinde hakkaniyet olsun. Nerede haksızlık varsa ona karşı duyarlılık gösterelim. Savaş kaçınılmaz ise o da adalet ve hukuk standartlarında olsun. Cezalar ise sadece suçlulara uygulansın, masum insanlar cezalardan mağdur olmasınlar.” dedi.

HaberlerASKON GAZİANTEP ŞUBESİ MUHTEŞEM BİR TÖRENLE AÇILDIASKON YABANCI İŞADAMLARI İLE İFTAR SOFRASINDA BULUŞTUGENEL BAŞKAN CESUR BAŞBAKAN YILDIRIM İLE GÖRÜŞTÜİSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN, ASKON GENEL MERKEZİNİ ZİYARET ETTİKUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİRŞEHİR HASTANELERİ ASKON’DA MASAYA YATIRILDIASKON ORDU ŞUBESİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİÜYEMİZ SARIKOÇ HOLDİNG’İN MERKEZ BİNASI AÇILIŞI YAPILDIASKON’DA ÜYE TANIŞMA TOPLANTILARI DEVAM EDİYORAVRUPANIN EN BÜYÜK E-İHRACAT KONFERANSI GERÇEKLEŞTİTümünü Göster