Haberler ASKON YENİ YATIRIMLAR VE İŞ GELİŞTİRME KOMİSYON’U, ASELSAN MACUNKÖY TESİSLERİNİ YERİNDE İNCELEDİ

ASKON YENİ YATIRIMLAR VE İŞ GELİŞTİRME KOMİSYONU, ASELSAN MACUNKÖY TESİSLERİNİ YERİNDE İNCELEDİ

 

1975’te Türk Silahlı Kuvvetleri'nin haberleşme ihtiyaçlarının milli ve özgün olarak karşılanması amacıyla  faaliyete başlayan ve faaliyetlerini geliştirerek bugün uluslararası ölçekte bir firma haline gelen ASELSAN’ın, Macunköy tesislerine  ASKON Yeni Yatırımlar ve İş Geliştirme Komisyon’u tarafından 13.02.2018 tarihinde inceleme gezisi gerçekleştirildi.

 

ASKON Yeni Yatırımlar ve İş Geliştirme Komisyon Başkanımız Sayın Bekir AYDIN’ın öncülük ettiği heyet, önce, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. İbrahim ÖZKOL tarafından karşılandı. Heyetler hediyeleşme merasiminden sonra brifing salonuna geçti. Salonda ASELSAN Kurumsal İletişim Müdürü Sayın Dr. Hasan Fatih BİNGÖL tarafından verilen ASELSAN sunumunu dinleyen ASKON heyetine ayrıca sırasıyla, ASELSAN teknik ekibi tarafından Ulaşım Güvenlik ve Enerji Sistemleri Sektör Başkanlığı (UGES) Üretim Holünde ve Hacim KAMOY Üretim Holününde, Haberleşme Bilgi Teknolojileri, Mikroelektronik Güdüm & Elektro-Optik, Radar Elektronik Harp, Savunma Sistemleri Teknolojileri ve Ulaşım,Güvenlik Enerji&Otomasyon faaliyet alanlarında son gelinen noktalar hakkında bilgi verildi.

 

Ayrıca, Macunköy, Akyurt, Gölbaşı ve Teknoket olarak 4 ayrı tesisleri ile bir çok yurtiçi ve yurtdışı iştiraklerinin de bulunduğunu belirten ASELSAN yetkilileri, Üniversite İşbirliği, ve Yan Sanayi İşbiriliği’ne çok önem verdiklerini belirttiler.

 

 

 

HaberlerKUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİRŞEHİR HASTANELERİ ASKON’DA MASAYA YATIRILDIASKON ORDU ŞUBESİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİÜYEMİZ SARIKOÇ HOLDİNG’İN MERKEZ BİNASI AÇILIŞI YAPILDIASKON’DA ÜYE TANIŞMA TOPLANTILARI DEVAM EDİYORAVRUPANIN EN BÜYÜK E-İHRACAT KONFERANSI GERÇEKLEŞTİASKON, 23 NİSAN’DA BAŞKANLIK KOLTUĞUNU ÇOCUKLARA DEVRETTİSGK VE İSTİHDAM TEŞVİKLERİ ASKON’DA ELE ALINDI“Elini taşın altına koyan iş dünyamızın temsilcileriyle omuz omuza ülkemizi hedeflerine ulaştırana kadar durmayacağız”ARABULUCULUK SİSTEMİ ASKON’DA MASAYA YATIRILDI Tümünü Göster