Haberler ASKON, İTÜ İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

12.04.2014

ASKON, İSTANBUL TEKNİK Ü İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI


Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile karşılıklı işbirliği anlaşması imzalamıştır. ASKON Genel Merkezi’nde yaklaşık 100 işadamının bulunduğu toplantıda ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca ve İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın imzaladığı anlaşmayla,
 
  • ASKON-Üniversite işbirliğinin geliştirilmesi ve üyelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere Ar-Ge projeleri oluşturulacaktır.
  • Üyelerinin ihtiyaçlarının tespit edilerek üniversitenin ilgili birimlerine aktarılacaktır.
  • Üniversite tarafından toplumun sosyal, ekonomik, psikolojik, hukuki vb. alanlarındaki ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen yeni teknolojilere ASKON üyelerinin ulaşması sağlanacaktır.
  • ASKON, üniversite bünyesinde yapılacak bilgi ve inovatif ürünlerin/hizmetlerin oluşturulmasında aktif rol alması sağlanacaktır.
  • Üyelerin ürettikleri ürün ve hizmetlerin inovasyon tarafının arttırılarak, yüksek teknolojiye uyumlu olması yönünde ASKON ve üniversitenin ortak çalışma yapacaktır.
  • Üniversitenin bilgi ve beceri kapasitesi çerçevesinde topluma hizmet sağlayacak bilgilendirici, eğitici hizmetler vermesinin, toplum ile uzmanın bir araya getirilmesi sağlanacaktır.
  • ASKON uygun gördüğü çalışma alanlarında ve ASKON belirlediği araştırma ve yayınlarda gerektiğinde, üniversitenin, akademisyen ve uzman kadrosundan destek alınabilinecek akademisyenlerin görüş, araştırma ve makaleleri ASKON tarafından yayımlanabilecektir.
  • Mevcut ürün ve hizmet yöntemlerinde yenilik geliştirmeye, topluma ulaşabilen, sürüdürülebilir somut çıktılar oluşturmaya yönelik tüm faaliyetlerin desteklenmesi doğrultusunda belirlenen konularda üniversite akademik çalışmalar yapacaktır.
  • İTÜ bünyesinde okuyan üniversite öğrencilerinin, ASKON üye firmalarında staj yapmasına yönelik, ASKON çalışma yapacaktır, stajyer talep eden üyelerine İTÜ’nün öğrencilerini tavsiye edecek ve yönlendirecektir.

 

Bu anlaşma kapsamında ilk etapta ASKON ve İTÜ, dezavantajlı gençlerimizin iş yaşamına kazandırılmasına ilişkin ulusal çaplı bir projenin çalışmalarına başlamıştır. Ayrıca, İTÜ’nün 23-26 Haziran’da düzenleyeceği “Uluslararası Teknoloji Yönetimi ve Mühendislik Konferansı”na açılış konuşmalarını yapmak üzere Avusturalya Victoria Üniversitesi’nden finans profesörü Prof. Sardar Islam, ASKON Profesörü unvanıyla katılım gerçekleştirecektir. 

Ülkemize ve ülkemiz iş dünyasına hayır ve bereket getirmesini dileriz.

HaberlerGENEL BAŞKANIMIZ HASAN ALİ CESUR, TOPLUMSAL FARKINDALIK SEFERBERLİĞİ AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI''Türkiye Değerli Bir İş insanını Kaybetmiştir’’ÜYE TANIŞMA VE İSTİŞARE TOPLANTISI GENEL MERKEZ’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİASKON HEYETİ, KAZAKİSTAN’DA KÜRESEL YATIRIM TOPLANTISINA KATILDIHEYETİMİZ KALKINMA BAKANIMIZ SAYIN ELVAN İLE GÖRÜŞTÜ ASKON HEYETİ AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ SAYIN ELİTAŞ İLE GÖRÜŞTÜASKON HEYETİ GENÇLİK VE SPOR BAKANIMIZ SAYIN BAK İLE GÖRÜŞTÜABD’NİN KUDÜS KARARINI ŞİDDETLE KINIYORUZASKON HEYETİ ANKARA’DA BAKAN TÜFENKCİ’Yİ ZİYARET ETTİASKON HEYETİ TBMM BAŞKANI KAHRAMAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİTümünü Göster