Haberler ASKON, İTÜ ile İşbirliği Protokolü İmzaladı

12.04.2014

ASKON, İstanbul Teknik Üniversitesi ile İşbirliği Protokolü İmzaladı


Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile karşılıklı işbirliği anlaşması imzalamıştır. ASKON Genel Merkezi’nde yaklaşık 100 işadamının bulunduğu toplantıda ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca ve İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın imzaladığı anlaşmayla,
 
  • ASKON-Üniversite işbirliğinin geliştirilmesi ve üyelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere Ar-Ge projeleri oluşturulacaktır.
  • Üyelerinin ihtiyaçlarının tespit edilerek üniversitenin ilgili birimlerine aktarılacaktır.
  • Üniversite tarafından toplumun sosyal, ekonomik, psikolojik, hukuki vb. alanlarındaki ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen yeni teknolojilere ASKON üyelerinin ulaşması sağlanacaktır.
  • ASKON, üniversite bünyesinde yapılacak bilgi ve inovatif ürünlerin/hizmetlerin oluşturulmasında aktif rol alması sağlanacaktır.
  • Üyelerin ürettikleri ürün ve hizmetlerin inovasyon tarafının arttırılarak, yüksek teknolojiye uyumlu olması yönünde ASKON ve üniversitenin ortak çalışma yapacaktır.
  • Üniversitenin bilgi ve beceri kapasitesi çerçevesinde topluma hizmet sağlayacak bilgilendirici, eğitici hizmetler vermesinin, toplum ile uzmanın bir araya getirilmesi sağlanacaktır.
  • ASKON uygun gördüğü çalışma alanlarında ve ASKON belirlediği araştırma ve yayınlarda gerektiğinde, üniversitenin, akademisyen ve uzman kadrosundan destek alınabilinecek akademisyenlerin görüş, araştırma ve makaleleri ASKON tarafından yayımlanabilecektir.
  • Mevcut ürün ve hizmet yöntemlerinde yenilik geliştirmeye, topluma ulaşabilen, sürüdürülebilir somut çıktılar oluşturmaya yönelik tüm faaliyetlerin desteklenmesi doğrultusunda belirlenen konularda üniversite akademik çalışmalar yapacaktır.
  • İTÜ bünyesinde okuyan üniversite öğrencilerinin, ASKON üye firmalarında staj yapmasına yönelik, ASKON çalışma yapacaktır, stajyer talep eden üyelerine İTÜ’nün öğrencilerini tavsiye edecek ve yönlendirecektir.

 

Bu anlaşma kapsamında ilk etapta ASKON ve İTÜ, dezavantajlı gençlerimizin iş yaşamına kazandırılmasına ilişkin ulusal çaplı bir projenin çalışmalarına başlamıştır. Ayrıca, İTÜ’nün 23-26 Haziran’da düzenleyeceği “Uluslararası Teknoloji Yönetimi ve Mühendislik Konferansı”na açılış konuşmalarını yapmak üzere Avusturalya Victoria Üniversitesi’nden finans profesörü Prof. Sardar Islam, ASKON Profesörü unvanıyla katılım gerçekleştirecektir. 

Ülkemize ve ülkemiz iş dünyasına hayır ve bereket getirmesini dileriz.

HaberlerASKON, PAKİSTAN-TÜRKİYE İŞ FIRSATLARI KONFERANSI'NDA ONUR KONUĞUPAKİSTAN BAŞKONSOLOSU’NUN ASKON ZİYARETİAK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI HARUN KARACAN ASKON’U ZİYARET ETTİASKON’DAN ANADOLU ÇIKARMASIASKON 16. BAŞKANLAR KURULU VE SEKTÖRLER KURULU İSTİŞARE TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİ.CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BEŞTEPE'DE STK TEMSİLCİLERİ İLE İFTAR YAPTIGENEL BAŞKAN MUSTAFA KOCA, DEİK İFTARINA KATILDIASKON 15. BAŞKANLAR KURULU İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİBAŞBAKAN YILDIRIM, DOLMABAHÇE BAŞBAKANLIK OFİSİ'NDE ASKON HEYETİNİ AĞIRLADIBAŞAKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN MEVLÜT UYSAL'A NEZAKET ZİYARETİTümünü Göster