Haberler ASKON İftar Programı Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Katılımıyla Gerçekleştirildi

ASKON İftar Programı Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Katılımıyla Gerçekleştirildi

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN: ASKON özellikle demokrasinin ve özgürlüklerin derinleşmesi için çok yoğun ve örnek bir mücadele verdi.

Başbakan Erdoğan: " Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’ne iftar sofrasını bizimle paylaştığı içi teşekkür ediyorum. Burada öncelikle 12 yıl boyunca birlikte elde ettiğimiz tüm başarılardan dolayı sizlere yani ASKON ve tüm ASKON mensuplarına gönülden teşekkür etmek istiyorum. Türkiye’nin en zor süreçlerini sizlerle birlikte yaşadık. 28 Şubat’ı, 28 Şubat’ın siyaset ve ekonomi üstündeki o ağır baskılarını beraber yaşadık. AK Partinin kuruluş sürecini iktidara yürüyüş sürecini yine beraber yaşadık. Ama en önemlisi 12 yıl boyunca el ele vererek, gönül gönüle vererek, Türkiye'ye çok büyük hedefleri birlikte yaşattık. “ dedi.

Ülkenin çok yüksek seviyelere birlikte ulaştırdıklarını söyleyen Erdoğan: “Bugün bir dönüm noktasında yeni bir başlangıcın arifesinde ASKON'a ve ASKON'un tüm yöneticilerine ve tüm mensuplarına bu yol arkadaşlığından büyük memnuniyet duyduğumu büyük gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Yine bu dönüm noktasında her birinize Türkiye ekonomisini büyüttüğünüz ihracatı büyüttüğünüz yatırım yaptığınız insanlara iş imkanları sağladığınız oluşturduğunuz için şahsım ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum. ASKON özellikle de demokrasinin ve özgürlüklerin derinleşmesi için çok yoğun ve örnek bir mücadele verdi. Türkiye'de umutları çoğalttığınız, demokrasinin ve özgürlüklerin güç kazanmasına katkı sağladığınız için sizleri ayrıca tebrik ediyor, ayrıca şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Konuşmasının devamında Cumhurbaşkanlığı seçimine değinen Erdoğan: “Önümüzdeki yeni süreç bir son, bir ayrılık değil Türkiye için yeni bir başlangıç olacak. Halkın oylarıyla seçilmiş bir Cumhurbaşkanı Türkiye çok daha hızlı şekilde gelişmesine, kalkınmasına, standartlarını yükseltmesine zemin hazırlayacaktır. Bugüne kadar Türkiye için nasıl birlikte çalıştıysak inşallah önümüzdeki süreçte de sizlerle birlikte çalışacağız. Yurt içi sorunların çözümünde, uluslar arası platformlarda ihracatçılarımızın yatırımcılarımızın sorunlarının çözümünde yine birlikte olacağız.

Türkiye’nin 91 yıllık siyasi geçmişinde çok önemli dönüm noktaları vardır.1946 Çok partili siyasi hayata geçiş, 1950 Merhum Menderes ve Demokrat Parti’nin iktidara gelmesi, 1983 Merhum Özal’ın iç başına gelmesi bunları önemli dönüm noktalarıdır. 10 Ağustos 2014 tarihi de hiç kuşkusuz Türkiye’nin en önemli dönüm noktalarından biri olarak hafızalardan silinmeyecektir.

Ben ASKON'a bir kez daha verdiği hak mücadelesinden adalet mücadelesinden özgürlük demokrasi ve kalkınma mücadelesinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

ASKON Genel Başkanı Koca: "Ülkemiz önemli bir 10 yıllık dönemi geride bırakmış ve yığınla olumsuz konuyu tarihe gömmüştür."

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca, "Ülkemiz önemli bir 10 yıllık dönemi geride bırakmış ve yığınla olumsuz konuyu tarihe gömmüştür. Ancak aynı tarz politika ve uygulamalarla yeni 10 yıl kuşatması çok mümkün değildir. Yeni 10 yıla yeni politika ve uygulama hazırlamak gerekiyor" dedi.

Koca, ASKON tarafından düzenlenen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı iftar programında yaptığı konuşmada, Türkiye açısından yeni girilen yolda hayırlı sonuçlar çıkmasını temenni ederek, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Türkiye'nin geleceği açısından gerçek anlamda bağımsızlıkların yakalanacağı ve geri dönülmez süreçlerin başlayacağı eşikler olmasını diledi.

Her ramazanın ilk cuma akşamının İstanbul'da ASKON'un iftar akşamı olduğunu ifade eden Koca, şunları kaydetti:

"Aslında iftarlarımızı her yıl ümmetin bir sorununa yardımcı olmak için bir konuyu vesile edip, yardım toplamaya gayret ediyorduk. Başta Somali, Pakistan, Myanmar ve Suriye bizim geçmiş iftarlarımızda gündemlerimiz oldu. 1 Temmuz itibariyle bütün zihinler ülkemiz için yeni bir dönemin başlangıç olacağına dair beklenti içine girmiştir. Bizim de beklentimiz ve temennimiz böyledir. Ülkemiz önemli bir 10 yıllık dönemi geride bırakmış ve yığınla olumsuz konuyu tarihe gömmüştür. Ancak aynı tarz politika ve uygulamalarla yeni 10 yıl kuşatması çok mümkün değildir. Yeni 10 yıla yeni politika ve uygulama hazırlamak gerekiyor. Bunlar yapıldığında ülkemiz beklenen o büyük sıçramayı yapacaktır."

Koca, ASKON olarak her yıl yayımladıkları ekonomi raporuna bu yıl ek rapor yapmaya karar verdiklerini anlatarak, raporda George Friedman'ın Türkiye ile ilgili değerlendirmelerinin bulunacağını belirtti.

Türkiye'nin çevre ülkelerini de içine alan bir bölgesel entegrasyon çalışması yapılması gerektiğini dile getiren Koca, "Artık katma değeri yüksek teknoloji üreten bir merkez olmak zorundayız. Bu önerilerin rekabetimizi daha rasyonel, bölge karakterinin daha verimli ve topyekun sinerjinin oluşturulmasında daha etkin sonuçlar üretileceğini düşünüyoruz" diye konuştu.

Koca, enerji, cari açık ve diğer kamu açıklarının zaaf olarak bir tarafta tehdit olmaya devam ettiğini savunarak, tam anlamıyla üniversite-sanayi işbirliğini sağlayamamanın, katma değer ağırlıklı ileri teknoloji üretimine geçilmesini önlediğini aktardı.

Türkiye'nin jeostratejik konumu itibariyle bölgesel merkez olma mecburiyetinde olduğunu söyleyen Koca, "11 Ağustos sabahı çok farklı bir Türkiye'yi hep birlikte kurmak için el ele ve omuz omuza olacağız" ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından Koca, cumhurbaşkanı adayı olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a kalem hediye ederken, "Bu kalemle birlikte 11 Ağustos günü bizi de unutmayacaktır" dedi.

Bu arada iftara, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve ASKON üyeleri de katıldı.

HaberlerASKON GAZİANTEP ŞUBESİ MUHTEŞEM BİR TÖRENLE AÇILDIASKON YABANCI İŞADAMLARI İLE İFTAR SOFRASINDA BULUŞTUGENEL BAŞKAN CESUR BAŞBAKAN YILDIRIM İLE GÖRÜŞTÜİSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN, ASKON GENEL MERKEZİNİ ZİYARET ETTİKUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİRŞEHİR HASTANELERİ ASKON’DA MASAYA YATIRILDIASKON ORDU ŞUBESİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİÜYEMİZ SARIKOÇ HOLDİNG’İN MERKEZ BİNASI AÇILIŞI YAPILDIASKON’DA ÜYE TANIŞMA TOPLANTILARI DEVAM EDİYORAVRUPANIN EN BÜYÜK E-İHRACAT KONFERANSI GERÇEKLEŞTİTümünü Göster