Haberler ASKON, ANKARA’DA TEMASLARDA BULUNDU

 

 ASKON, ANKARA’DA TEMASLARDA BULUNDU

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa KOCA başkanlığındaki Heyet, Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu.

ASKON Heyeti bir gün süren görüşmeler kapsamında Adalet Bakanı Abdulhamit GÜL, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA ve Başbakan Yardımcısı Fikri IŞIK ile görüştü.

ASKON Heyeti ilk görüşmeyi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görevine başlayan Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’yı hayırlı olsun dileklerini iletmek üzere ziyaret etti. Görüşmede; güvenilir gıda konusunda toplumda duyarlılığı artırmaktan KOBİ üretim ve destekleme modeline, tarımsal teşvik sistemi reformundan ürünlerinin katma değerinin artırılmasına yönelik politika önerileri aktarıldı.

ASKON Heyeti ikinci görüşmeyi Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile makamında yaptı. Görüşmede, referandum sürecinden önce hazırladıkları İleri Demokrasi, Etkin İcra “Küresel Güç Türkiye” Raporu’nda ortaya koydukları politikaları da Bakan Gül’e aktardı. Görüşmede fikri mülkiyet haklarının korunması, avukatları yakından ilgilendiren konular ve mesleki konulara yönelik somut çözüm önerileri değerlendirildi.

Başbakan Yardımcısı Fikri IŞIK ile yapılan görüşmede ise; yatırım ortamının iyileştirilmesinden kişisel verilerin korunmasına, mesleki eğitim düzeyinin arttırılmasından özel ve kamusal aktörlerin uluslararası rekabet kapasitelerini artırıcı politika önerileri aktarıldı.

ASKON Heyeti, yeni görevine getirilen Bakanlar kuruluna hayırlı olsun dileklerini ileterek, çalışmalarında başarı diledi.

HaberlerASKON 10. DÖNEM ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİGENEL BAŞKANIMIZ İHKİB BAŞKANI TANRIVERDİ’Yİ AĞIRLADIİZMİR ŞUBEMİZDEN ASKON’A ZİYARETKOSGEB’TEN TEKNOLOJİK VE STRATEJİK ÜRÜNLERE BÜYÜK DESTEKGENEL BAŞKANIMIZ KABULLERE DEVAM EDİYORASKON’DAN TİM BAŞKANI BÜYÜKEKŞİ’YE ZİYARETASKON’DAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YELKENCİ’YE ZİYARET ASKON HEYETİNDEN, İL VERGİ DAİRESİ’NE ZİYARET GENEL BAŞKANIMIZ HASAN ALİ CESUR TATSO’YU AĞIRLADIANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ’NDEN ASKON’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİTümünü Göster