Haberler ASKON, ANKARA’DA TEMASLARDA BULUNDU

 

 ASKON, ANKARA’DA TEMASLARDA BULUNDU

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa KOCA başkanlığındaki Heyet, Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu.

ASKON Heyeti bir gün süren görüşmeler kapsamında Adalet Bakanı Abdulhamit GÜL, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA ve Başbakan Yardımcısı Fikri IŞIK ile görüştü.

ASKON Heyeti ilk görüşmeyi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görevine başlayan Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’yı hayırlı olsun dileklerini iletmek üzere ziyaret etti. Görüşmede; güvenilir gıda konusunda toplumda duyarlılığı artırmaktan KOBİ üretim ve destekleme modeline, tarımsal teşvik sistemi reformundan ürünlerinin katma değerinin artırılmasına yönelik politika önerileri aktarıldı.

ASKON Heyeti ikinci görüşmeyi Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile makamında yaptı. Görüşmede, referandum sürecinden önce hazırladıkları İleri Demokrasi, Etkin İcra “Küresel Güç Türkiye” Raporu’nda ortaya koydukları politikaları da Bakan Gül’e aktardı. Görüşmede fikri mülkiyet haklarının korunması, avukatları yakından ilgilendiren konular ve mesleki konulara yönelik somut çözüm önerileri değerlendirildi.

Başbakan Yardımcısı Fikri IŞIK ile yapılan görüşmede ise; yatırım ortamının iyileştirilmesinden kişisel verilerin korunmasına, mesleki eğitim düzeyinin arttırılmasından özel ve kamusal aktörlerin uluslararası rekabet kapasitelerini artırıcı politika önerileri aktarıldı.

ASKON Heyeti, yeni görevine getirilen Bakanlar kuruluna hayırlı olsun dileklerini ileterek, çalışmalarında başarı diledi.

HaberlerGENEL BAŞKANIMIZ SULUOVA BELEDİYE BAŞKANI ÜÇOK’U AĞIRLADICESUR: KUDÜSLÜ MÜSLÜMANLAR İÇİN ACİL 10 BİN KONUT GEREKİYORASKON HEYETİ İBB BAŞKANI UYSAL’I ZİYARET ETTİBAŞKAN CESUR EYÜPSULTAN BELEDİYE BAŞKANI AYDIN’I AĞIRLADIASKON’DAN FİLİSTİN ÇIKARMASIASKON BAŞKANI CESUR: "28 ŞUBAT’TA BU MİLLET SOYULMUŞTUR"BAŞKAN CESUR, TÜMSİAD BAŞKANI DOĞAN’I AĞIRLADIASKON, ÜYE BULUŞMALARI DEVAM EDİYORBAŞKANIMIZ DARÜLACEZE MÜESSESİ’Nİ ZİYARET ETTİASKON YENİ YATIRIMLAR VE İŞ GELİŞTİRME KOMİSYON’U, ASELSAN MACUNKÖY TESİSLERİNİ YERİNDE İNCELEDİTümünü Göster