Haberler ASKON, ANKARA’DA TEMASLARDA BULUNDU

 

 ASKON, ANKARA’DA TEMASLARDA BULUNDU

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa KOCA başkanlığındaki Heyet, Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu.

ASKON Heyeti bir gün süren görüşmeler kapsamında Adalet Bakanı Abdulhamit GÜL, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA ve Başbakan Yardımcısı Fikri IŞIK ile görüştü.

ASKON Heyeti ilk görüşmeyi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görevine başlayan Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’yı hayırlı olsun dileklerini iletmek üzere ziyaret etti. Görüşmede; güvenilir gıda konusunda toplumda duyarlılığı artırmaktan KOBİ üretim ve destekleme modeline, tarımsal teşvik sistemi reformundan ürünlerinin katma değerinin artırılmasına yönelik politika önerileri aktarıldı.

ASKON Heyeti ikinci görüşmeyi Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile makamında yaptı. Görüşmede, referandum sürecinden önce hazırladıkları İleri Demokrasi, Etkin İcra “Küresel Güç Türkiye” Raporu’nda ortaya koydukları politikaları da Bakan Gül’e aktardı. Görüşmede fikri mülkiyet haklarının korunması, avukatları yakından ilgilendiren konular ve mesleki konulara yönelik somut çözüm önerileri değerlendirildi.

Başbakan Yardımcısı Fikri IŞIK ile yapılan görüşmede ise; yatırım ortamının iyileştirilmesinden kişisel verilerin korunmasına, mesleki eğitim düzeyinin arttırılmasından özel ve kamusal aktörlerin uluslararası rekabet kapasitelerini artırıcı politika önerileri aktarıldı.

ASKON Heyeti, yeni görevine getirilen Bakanlar kuruluna hayırlı olsun dileklerini ileterek, çalışmalarında başarı diledi.

HaberlerGENEL BAŞKANIMIZ HASAN ALİ CESUR, TOPLUMSAL FARKINDALIK SEFERBERLİĞİ AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI''Türkiye Değerli Bir İş insanını Kaybetmiştir’’ÜYE TANIŞMA VE İSTİŞARE TOPLANTISI GENEL MERKEZ’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİASKON HEYETİ, KAZAKİSTAN’DA KÜRESEL YATIRIM TOPLANTISINA KATILDIHEYETİMİZ KALKINMA BAKANIMIZ SAYIN ELVAN İLE GÖRÜŞTÜ ASKON HEYETİ AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ SAYIN ELİTAŞ İLE GÖRÜŞTÜASKON HEYETİ GENÇLİK VE SPOR BAKANIMIZ SAYIN BAK İLE GÖRÜŞTÜABD’NİN KUDÜS KARARINI ŞİDDETLE KINIYORUZASKON HEYETİ ANKARA’DA BAKAN TÜFENKCİ’Yİ ZİYARET ETTİASKON HEYETİ TBMM BAŞKANI KAHRAMAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİTümünü Göster