Haberler ASKON Amasya Şube İftarı Geniş Bir Katılımla Gerçekleştirildi

21.07.2014

ASKON Amasya Şube İftarı Geniş Bir Katılımla Gerçekleştirildi


Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Amasya Şubemiz tarafından düzenlenen ve Amasya Valisi İ.Halil ÇOMAKTEKİN, Genel Başkanımız Mustafa KOCA ve Amasya’da misafir edilen komşu ülke vatandaşlarının katılımlarıyla iftar programı düzenlendi.

Vali İ. Halil Çomaktekin iftar sonrası yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Bugün bu sofranın ayrı bir güzelliği var. Kendi ülkelerinden uzakta Amasya’da misafir ettiğimiz göçmen kardeşlerimizin kendilerini garip hissetmemesi adına bu sofra çok anlamlı olmuştur. Bizler Amasya Valiliği olarak gerek Göç İdaresi İl Müdürlüğü, gerek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve diğer ilgili kurumlarımız aracılığıyla bu kardeşlerimizin hayat şartlarının daha iyi olması için çalışıyoruz. Bunun yanında sivil toplum kuruluşları ve işadamlarının bu konuya duyarlılık göstermesi bizleri ayrıca mutlu ediyor. Çünkü bizim inancımızda ensar ve muhacir anlayışı vardır. Anadolu’dan çıkan sanayici ve işadamlarımızın kurduğu ASKON’da Peygamber Efendimizin bu öğretisi doğrultusunda buradaki misafirlerimize yardımcı oluyorlar. Böyle önemli işlere imza atan ASKON’un iş hayatında başarılara imza atması ve ilimiz ekonomisi ile istihdamına katkı sağlaması bizleri ayrıca mutlu etmektedir. Bu özel iftarı düzenleyen ASKON’un değerli üyelerine teşekkür ediyor, hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum.” Dedi.

ASKON Genel Başkanı Mustafa KOCA’da konuşmasında; “Aslında iftarlarımızı her yıl ümmetin bir sorununa yardımcı olmak için bir konuyu vesile edip, yardım toplamaya gayret ediyorduk. Başta Somali, Pakistan, Myanmar ve Suriye bizim geçmiş iftarlarımızda gündemlerimiz oldu. 1 Temmuz itibariyle bütün zihinler ülkemiz için yeni bir dönemin başlangıç olacağına dair beklenti içine girmiştir. Bizim de beklentimiz ve temennimiz böyledir. Ülkemiz önemli bir 10 yıllık dönemi geride bırakmış ve yığınla olumsuz konuyu tarihe gömmüştür. Ancak aynı tarz politika ve uygulamalarla yeni 10 yıl kuşatması çok mümkün değildir. Yeni 10 yıla yeni politika ve uygulama hazırlamak gerekiyor. Bunlar yapıldığında ülkemiz beklenen o büyük sıçramayı yapacaktır.” Dedi.

ASKON Amasya Şube Başkanı A. Adnan Keskiner ise konuşmasında ASKON olarak daima ihtiyaç sahiplerinin yanında yer alacaklarını belirterek iftara katılımlarından ötürü başta Vali Çomaktekin olmak üzere tüm misafirlere teşekkür etti.

İftar programının ardından Vali İ. Halil Çomaktekin Amasya Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında, Şehzadeler Gezi Yolunda Amasyalı Türk Tasavvuf Müziği Sanatçısı Fatih KOCA’nın konserini izledi. Konsere ayrıca Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Vali Yardımcısı Hakan Kılınçkaya, ASKON Genel Sekreteri H.Bahadır TUZCU, ASKON Teşkilatlanma Komisyon Üyesi Amasyalı İşadamı Hasan Ali CESUR, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HaberlerASKON GAZİANTEP ŞUBESİ MUHTEŞEM BİR TÖRENLE AÇILDIASKON YABANCI İŞADAMLARI İLE İFTAR SOFRASINDA BULUŞTUGENEL BAŞKAN CESUR BAŞBAKAN YILDIRIM İLE GÖRÜŞTÜİSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN, ASKON GENEL MERKEZİNİ ZİYARET ETTİKUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİRŞEHİR HASTANELERİ ASKON’DA MASAYA YATIRILDIASKON ORDU ŞUBESİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİÜYEMİZ SARIKOÇ HOLDİNG’İN MERKEZ BİNASI AÇILIŞI YAPILDIASKON’DA ÜYE TANIŞMA TOPLANTILARI DEVAM EDİYORAVRUPANIN EN BÜYÜK E-İHRACAT KONFERANSI GERÇEKLEŞTİTümünü Göster