Haberler ASKON, 3. HAVALİMANI ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

ASKON, 3. HAVALİMANI ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

Cumhuriyet tarihimizin en büyük yatırımlarından biri olan İstanbul 3. Havalimanı çalışmaları son sürat devam ediyor. Çalışmalar hakkında bilgi almak ve bu büyük projeyi yerinde görmek adına ASKON İnşaat, Yapı Malzemeleri ve Mobilya Sektörü heyeti tarafından inşaat alanına ziyaret gerçekleştirildi.

ASKON İnşaat, Yapı Malzemeleri ve Mobilya Sektörü Başkanımız Murat Yılmaz Beyin öncülük ettiği heyet önce İGA BİM Toplantı salonunda çalışmalarla ilgili bir brifing aldı. Ardından teknik ziyaret kapsamında İGA Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Büyükkaytan tarafından ASKON heyetine projenin büyük bir bölümünün tamamlanmış olup, 29 Ekim 2018 tarihinde havalimanının faaliyete geçeceği bilgisi aktarıldı. Bu görüşmenin ardından ASKON heyeti inşaat alanını gezerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler alarak, çalışmaları yerinde gözlemledi.

Yap-İşlet-Devret modeliyle ihalesi gerçekleştirilen üçüncü havalimanı tamamlandığında yıllık 150 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak. İnşaatında kullanılacak demir çelik miktarının 350 bin tona, alüminyum malzemenin 10 bin tona, camın ise 415 bin metrekareye ulaşması beklenen proje, 4 etapta tamamlanacak.

HaberlerGENEL BAŞKANIMIZ SULUOVA BELEDİYE BAŞKANI ÜÇOK’U AĞIRLADICESUR: KUDÜSLÜ MÜSLÜMANLAR İÇİN ACİL 10 BİN KONUT GEREKİYORASKON HEYETİ İBB BAŞKANI UYSAL’I ZİYARET ETTİBAŞKAN CESUR EYÜPSULTAN BELEDİYE BAŞKANI AYDIN’I AĞIRLADIASKON’DAN FİLİSTİN ÇIKARMASIASKON BAŞKANI CESUR: "28 ŞUBAT’TA BU MİLLET SOYULMUŞTUR"BAŞKAN CESUR, TÜMSİAD BAŞKANI DOĞAN’I AĞIRLADIASKON, ÜYE BULUŞMALARI DEVAM EDİYORBAŞKANIMIZ DARÜLACEZE MÜESSESİ’Nİ ZİYARET ETTİASKON YENİ YATIRIMLAR VE İŞ GELİŞTİRME KOMİSYON’U, ASELSAN MACUNKÖY TESİSLERİNİ YERİNDE İNCELEDİTümünü Göster