Haberler ASKON, 3. HAVALİMANI ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

ASKON, 3. HAVALİMANI ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

Cumhuriyet tarihimizin en büyük yatırımlarından biri olan İstanbul 3. Havalimanı çalışmaları son sürat devam ediyor. Çalışmalar hakkında bilgi almak ve bu büyük projeyi yerinde görmek adına ASKON İnşaat, Yapı Malzemeleri ve Mobilya Sektörü heyeti tarafından inşaat alanına ziyaret gerçekleştirildi.

ASKON İnşaat, Yapı Malzemeleri ve Mobilya Sektörü Başkanımız Murat Yılmaz Beyin öncülük ettiği heyet önce İGA BİM Toplantı salonunda çalışmalarla ilgili bir brifing aldı. Ardından teknik ziyaret kapsamında İGA Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Büyükkaytan tarafından ASKON heyetine projenin büyük bir bölümünün tamamlanmış olup, 29 Ekim 2018 tarihinde havalimanının faaliyete geçeceği bilgisi aktarıldı. Bu görüşmenin ardından ASKON heyeti inşaat alanını gezerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler alarak, çalışmaları yerinde gözlemledi.

Yap-İşlet-Devret modeliyle ihalesi gerçekleştirilen üçüncü havalimanı tamamlandığında yıllık 150 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak. İnşaatında kullanılacak demir çelik miktarının 350 bin tona, alüminyum malzemenin 10 bin tona, camın ise 415 bin metrekareye ulaşması beklenen proje, 4 etapta tamamlanacak.

HaberlerASKON HEYETİ MALİYE BAKANIMIZ SAYIN AĞBAL İLE GÖRÜŞTÜASKON HEYETİ T.C EKONOMİ BAKANIMIZ SAYIN ZEYBEKCİ İLE GÖRÜŞTÜASKON HEYETİ T.C EKONOMİ BAKANIMIZ SAYIN ZEYBEKCİ İLE GÖRÜŞTÜASKON HEYETİ ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANIMIZ SAYIN EROĞLU İLE GÖRÜŞTÜGENEL BAŞKANIMIZ HASAN ALİ CESUR, TOPLUMSAL FARKINDALIK SEFERBERLİĞİ AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI''Türkiye Değerli Bir İş insanını Kaybetmiştir’’ÜYE TANIŞMA VE İSTİŞARE TOPLANTISI GENEL MERKEZ’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİASKON HEYETİ, KAZAKİSTAN’DA KÜRESEL YATIRIM TOPLANTISINA KATILDIHEYETİMİZ KALKINMA BAKANIMIZ SAYIN ELVAN İLE GÖRÜŞTÜ ASKON HEYETİ AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ SAYIN ELİTAŞ İLE GÖRÜŞTÜTümünü Göster