Haberler "AMA"SIZ "FAKAT"SIZ DARBE GİRİŞİMİNE ORTAK TEPKİ

"AMA"SIZ "FAKAT"SIZ DARBE GİRİŞİMİNE ORTAK TEPKİ

Milli İrade Platformu bünyesindeki 278 sivil toplum kuruluşu, Saraçhane Parkı'nda 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili basın açıklaması yaptı.


Aralarında Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin (ASKON) de bulunduğu 278 sivil toplum kuruluşu başkanları ile temsilcileri Fatih Saraçhane Parkı'nda bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.
Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in de katıldığı açıklamaya, ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşlar da destek verdi.


DEVLETİYLE SARSILMAZ BİR TÜRKİYE BULUNMAKTADIR
Basın açıklamasını TÜRGEV Başkanı Arzu Akalın okudu. Açıklama okunurken sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de sahneye çıktı.


Akalın, sırt sırta vermiş olan halkın, bütün alanlarda yoluna daha güçlü olarak devam edeceğini belirterek, "Önümüzde, ordusu, milleti, hükümeti, muhalefeti ve devletiyle sarsılmaz bir Türkiye bulunmaktadır. Darbenin başladığı ilk andan itibaren, karşı çıkan, ölümü göze alan çatışmaya giren şerefli ordu mensuplarına, kendisine yapılan dayatmaları elinin tersiyle iterek bu mücadeleye canla başla girerek polisimize, mülki erkanımıza, hafriyat kamyonlarından, çöp arabalarına, itfaiye araçlarına kadar darbenin yolunu kesen belediyelerimize, Cumhurbaşkanımızın işaretiyle bütün gücü ve mensuplarıyla meydanlara inen sivil toplum örgütlerimize, üstüne bombalar yağan meclisimizde kalarak direnmeyi, gerekirse ölmeyi seçen milletvekillerimize, okudukları salalarla bütün ülkeyi birlik saflarına davet eden diyanet mensuplarımıza, bütün fikri farklılıkları bir tarafa bırakarak demokrasi mücadelesinde yerini alan ve baş aktör olan basınımızın güzide mensuplarına, bu askeri darbe ve vesayet ve darbeye karşı sokakları işaret eden Sayın Cumhurbaşkanımıza, soğuk kanlılığını hiç kaybetmeden süreci en olgun ve cesur biçimde yürüten başbakanımıza, siyaset üstü bir tavır geliştiren ülkemizi bir ve tek vücut haline getiren siyasi parti liderlerimize ve hepsinin üzerinde kendi inisiyatifiyle sokaklara dökülen, yolları tutan, tankları durduran büyük Türk milletine teşekkürü bir borç biliyoruz" diye konuştu.


GECİKEN ADALET ADALET DEĞİLDİR
Şehitlere Allahtan rahmet dileyen Akalın, "Onlar öldükleriyle kalmayacaklar. Hikayeleri yazılacak, her biri tanınacak, kahramanlıkları bilinecek, bu milletin kaderindeki yerleri ve fedakarlıkları anılacak ve hepsi aramızda yaşamaya devam ederek destanlaşacaktır. Hem şehitlerimiz, hem de darbelerin mağdurları olan sivil halkımız ve ülkemiz adına darbecilerin bir an önce cezalandırılması yolunda her türlü adımı atacağız. Biliyoruz ki geciken adalet adalet değildir" dedi.

HaberlerASKON GAZİANTEP ŞUBESİ MUHTEŞEM BİR TÖRENLE AÇILDIASKON YABANCI İŞADAMLARI İLE İFTAR SOFRASINDA BULUŞTUGENEL BAŞKAN CESUR BAŞBAKAN YILDIRIM İLE GÖRÜŞTÜİSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN, ASKON GENEL MERKEZİNİ ZİYARET ETTİKUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİRŞEHİR HASTANELERİ ASKON’DA MASAYA YATIRILDIASKON ORDU ŞUBESİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİÜYEMİZ SARIKOÇ HOLDİNG’İN MERKEZ BİNASI AÇILIŞI YAPILDIASKON’DA ÜYE TANIŞMA TOPLANTILARI DEVAM EDİYORAVRUPANIN EN BÜYÜK E-İHRACAT KONFERANSI GERÇEKLEŞTİTümünü Göster